O víkendu se běžely tři závody v OB

10. 09. 2019 Orientační běh « zpět

Jičínsko - Tři celostátní závody v orientačním běhu se uskutečnily o uplynulém víkendu. Žebříček Čechy A a žebříček Čechy Morava B se konaly v Hostýnských vrších nedaleko Lukova ve smíšeném lese, kde byly v členitém terénu i velké rýhy a kamenná pole.

V sobotu závody propršely, v neděli se počasí umoudřilo.

V sobotu i v neděli se pak běžel žebříček B Čechy východ nedaleko Náchoda (zároveň byly závody součástí východočeského i vysočinského žebříčku) a Čechy západ u Kamenice na Benešovsku. Zejména tam se závodilo v zajímavém "neoběhaném" terénu v různorodém lese se spoustou terénních detailů. Na řadu předních míst se ve všech závodech prosadili orientační běžci z oddílů z Jičínska. Pavel Vydra


Žebříček A - sobota:

D16A: 6. Vanda Vávrová (Jiskra Hořice)
D18A: 6. Bára Matějková (Sportcentrum Jičín), 7. Róza Vejražková (Sportcentrum Jičín)
D20A: 9. Nikola Zlámalová (Sportcentrum Jičín)
H18A: 17. Tomáš Zalaba (Sportcentrum Jičín)

Žebříček A - neděle:
D16A: 16. Vanda Vávrová (Jiskra Hořice)
D18A: 11. Bára Matějková (Sportcentrum Jičín)
D20A: 10. Nikola Zlámalová (Sportcentrum Jičín)
H18A: 19. Tomáš Zalaba (Sportcentrum Jičín)

Žebříček B, Čechy západ - sobota:
D35B: 6. Daniela Tomešová (Sportcentrum Jičín)
D55B: 8. Iva Kábrtová (OK Reco Sport Pecka)
H12C: 1. Marek Škorpil (Jiskra Hořice)
H21B: 5. Štěpán Holas (Sportcentrum Jičín), 14. Michal Uhlík (Sportcentrum Jičín)
H40B: 4. Petr Tomeš (Sportcentrum Jičín)
H55B: 15. Pavel Vydra (OK Reco Sport Pecka)
H60B: 1. Martin Škorpil (Jiskra Hořice)

Žebříček B, Čechy západ - neděle:
D10N: 8. Berta Mrázková (Sportcentrum Jičín)
D55B: 10. Iva Kábrtová (OK Reco Sport Pecka)
H12C: 4. Marek Škorpil (Jiskra Hořice)
H21B: 4. Jan Mrázek (Sportcentrum Jičín), 33. Michal Uhlík (Sportcentrum Jičín)
H35B: 2. Jiří Kazda (Sportcentrum Jičín)
H55B: 22. Pavel Vydra (OK Reco Sport Pecka)
H60B: 1. Martin Škorpil (Jiskra Hořice)

Žebříček B, Čechy východ - sobota:
D10C: 7. Karolína Jakubcová (Sportcentrum Jičín), 16. Selina Havrdová (Sportcentrum Jičín)
D12C: 3. Sheila Havrdová (Sportcentrum Jičín)
D21B: 3. Lucie Benešová (Sportcentrum Jičín)
D21D: 2. Šárka Rückerová (Jiskra Hořice)
D40B: 2. Renata Havrdová (Sportcentrum Jičín)
D45B: 7. Věra Bienová (Sportcentrum Jičín), 20. Marcela Vaňurová (Jiskra Hořice)
D55B: 1. Iva Benešová (Sportcentrum Jičín)
D60B: 5. Eva Hušková (LOB Nová Paka)
H12C: 5. Jan Vaníček (Sportcentrum Jičín), 10. Matyáš Kopecký (Sportcentrum Jičín)
H14B: 10. Jan Čihák (Jiskra Hořice)
H16B: 20. Zdeněk Tesař (Sportcentrum Jičín), 23. Tomáš Typlt (LOB Nová Paka)
H20B: 1. Matěj Karásek (Sportcentrum Jičín)
H21B: 7. Jan Beneš (Sportcentrum Jičín)
H21D: 1. Zdeněk Zikmund (LOB Nová Paka)
H35B: 13. Petr Jakubec (Sportcentrum Jičín)
H40B: 14. Stanislav Pleva (Sportcentrum Jičín)
H45B: 7. Martin Vávra (Jiskra Hořice), 17. Zdeněk Tesař (Sportcentrum Jičín)
H60B: 3. Jaroslav Kalibán (LOB Nová Paka), 6. Josef Beneš (Sportcentrum Jičín)
H70B: 5. Jaroslav Havlík (Sportcentrum Jičín)

Žebříček B, Čechy východ - neděle:
D10C: 2. Selina Havrdová (Sportcentrum Jičín), 5. Karolína Jakubcová (Sportcentrum Jičín)
D16B: 19. Kristýna Brumlichová (LOB Nová Paka)
D20B: 2. Šárka Rückerová (Jiskra Hořice)
D21B: 7. Lucie Benešová (Sportcentrum Jičín)
D21D: 7. Ivana Kutáčová (LOB Nová Paka)
D40B: 3. Renata Havrdová (Sportcentrum Jičín), 9. Eva Posoldová (Sportcentrum Jičín)
D45B: 10. Věra Bienová (Sportcentrum Jičín), 14. Zdena Hanušová (Sportcentrum Jičín)
D55B: 2. Iva Benešová (Sportcentrum Jičín)
H10N: 3. Lukáš Posolda (Sportcentrum Jičín)
H10C: 19. Antonín Vlach (Sportcentrum Jičín)
H12C: 6. Matyáš Kopecký (Sportcentrum Jičín), 13. Jan Vaníček (Sportcentrum Jičín), 16. Matěj Pavelec (LOB Nová Paka)
H14B: 9. Jan Čihák (Jiskra Hořice)
H16B: 5. Tomáš Typlt (LOB Nová Paka)
H20B: 1. Matěj Karásek (Sportcentrum Jičín)
H21B: 6. Jan Beneš (Sportcentrum Jičín), 20. Zdeněk Zikmund (LOB Nová Paka)
H35B: 14. Petr Jakubec (Sportcentrum Jičín), 15. Jan Šnokhous (Sportcentrum Jičín)
H40B: 14. Stanislav Pleva (Sportcentrum Jičín)
H45B: 5. Martin Vávra (Jiskra Hořice), 14. Zdeněk Tesař (Sportcentrum Jičín),
H45D: 1. Pavel Řehák (Sportcentrum Jičín)
H60B: 2. Josef Beneš (Sportcentrum Jičín), 3. Jaroslav Kalibán (LOB Nová Paka)
H70B: 3. Jaroslav Havlík (Sportcentrum Jičín)