Mistři republiky ve štafetách a mnoho medailí z MČR ve sprintu

10. 09. 2019 Orientační běh « zpět

Jičín - Neuvěřitelný týmový výkon předvedla štafeta jičínských mužů na Mistrovství České republiky v orientačních závodech na horských kolech (MTBO). Z víkendového šampionátu přivezli zlatou medaili!

Jiří Kazda na prvním, Radek Ticháček na druhém a Vojtěch Stránský na třetím úseku štafety zvítězili v rychlém závodě konaném v okolí bývalé základny protiletecké obrany Armády ČR u Kačic.

Fantastický výsledek doplňují mistrovské medaile ze závodu ve sprintu. Rozálie Kuchařová se stala mistryní ČR v kategorii W20, Matěj Tuma je mistrem ČR v M17. V elitních kategoriích se vicemistry ČR stali Vendula Musilová (WE) a Vojtěch Stránský (ME). V prestižní veteránské kategorii M40A pak jičínští Eduard Pucherna a Pavel Musil obsadili 1., respektive 2. místo.

V nedělním závodě na krátké trati (middle) v elitě (WE, ME) vyhráli Markéta Drobníková a Vojtěch Stránský. Výhru ze sprintu zopakovali také Matěj Tuma, Rozálie Kuchařová a Eduard Pucherna. Třetí pak v M40A dojel Jaroslav Tuma.

O víkendu 14. a 15. září oddíl Sportcentra Jičín pořádá závody v MTBO v Lužanech u Jičína a v Lázních Bělohradě. Skvělá příležitost vyzkoušet si tento sport. Více informací na scjicin.cz/mtbo2019. (ven)