Jičínská hokejová liga

15. 10. 2019 Hokej « zpět

Jičín - Sotva se nový ročník Speditrans Jičínské hokejové ligy rozeběhl, už máme za sebou téměř celá dvě kola základní části.

Zatím jsme mohli být svědky tří kategorií zápasů, a to zápasů mezi papírově nevyrovnanými či vyrovnanými soupeři a nevyrovnanými soupeři s překvapivě vyrovnaným výsledkem. Taková dvě utkání odehrál mnohonásobný obhájce trofeje Sklepy Team Nová Paka, který měl proti sobě v obou případech famózního gólmana. V tom druhém se Sklepy "protrápily" k vítězství 4:3 nad značně oslabeným Kopidlnem, za které v bráně zářil Jan Tříška. Pomohl jim k tomu Míra Horyna, který přišel až v průběhu utkání. Za Kopidlno se dvakrát prosadil Aleš Michal.

Kopidlno pár dní předtím podlehlo jednoznačně druhému z favoritů skupiny A Vaposu 0:10. V tomto utkání se hattrickem prosadil Michal Puš, výrazně k výši skóre pomohli obránci Jan Starý a Zdeněk Rozsypal. Čisté konto zaznamenal nejlepší gólman JVM Cupu Lukáš Vinklář.

O pouhé čtyři dny později si Vapos smlsnul na dalším z týmů "druhé vlny". Tentokrát to odnesla Železnice. Ani ta nedokázala vstřelit gól a podlehla 0:12. Už v 15. minutě dokončil hattrick Jan Mácha, taktéž čtyři body během utkání posbíral i Jan Starý. Do brány se tentokrát postavil Ondra Barkman a i ten udržel čisté konto. Vapos tak má po dvou utkáních skóre 22:0.

Ještě jedno jednoznačné utkání mohli diváci vidět v souboji Žraloků s Revivalem. Po dvou třetinách vedl Revival už 13:0, v poslední třetině trochu přibrzdil a utkání skončilo výsledkem 1:16. Čestný úspěch Žraloků zaznamenal z trestného střílení Dan Folprecht, za Revival sedmi body za 4 góly a tři asistence otevřel svůj letošní účet Dan Fišar. Pět bodů zapsali Erik Body a Jakub Mašek.

Dvě utkání během uplynulého týdne odehrál Holín a vytěžil z nich celkem tři body. Nejprve s přehledem přehrál Železnici, i za přispění 4 gólů a tří asistencí Tomáše Havelky vysoko 12:4, a následně odehrál velmi zajímavé utkání s Blaty. Všem zůstává v paměti loňské měření sil, které ovládla Blata "házenskářsky" 16:10, letos to byl důstojnější střet. Za Blata řádila letní posila z Divočáků Vojta Kratochvíl, který dvěma góly v polovině utkání zvyšoval již na 5:2. Už předtím si připsal dvě asistence. Holín spasili dvougóloví střelci Petr Daňo a Zdeněk Stránský, kteří zajistili pro svůj tým alespoň bod za remízu 5:5.

Velmi dobře odstartovala novou sezonu Gema. Tým, který loni skončil na 10. místě, dokázal v úvodním kole porazit silný Řáholec, v tom druhém se utkal s Podchlumím a opět z toho byl bodový zisk. Gema v utkání třikrát vedla, nicméně Podchlumí vždy dokázalo odpovědět. Na góly Lukáše Kříže, Radka Drusana a Davida Pekárka dvakrát odpověděl David Rachota a ve 40. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Kryštof Koníř.

Pondělní utkání mezi Žraloky a Robousy neslo jasné stopy toho, že někteří hráči stáli poprvé v letošní sezoně na bruslích. Nicméně Robousy byly v utkání lepším týmem a i zásluhou velkých chyb Žraloků postupně navyšovaly svůj náskok. V 55. minutě zvyšoval Ondřej Kraus už na 5:1, když čtyřmi kanadskými body přispěl Lukáš Čeřovský. Žraloci pak ještě snížili na konečných 5:3, po dvou utkáních ale zůstávají bez bodu.

Výsledky

skupina A

Holín - Železnice 12:4

Branky: T. Havelka 4, M. Šobek 2, J. Hlavatý 2, L. Hlavatý, Mikoláš, Šafránek, P. Starý - P. Volný, Sladký, Hrdlička, P. Haken.

Kopidlno - Vapos Jičín 0:10

Branky: M. Puš 3, J. Mácha 2, J. Bernard, Rozsypal, T. Svoboda, Remeš, J. Starý.

Vapos Jičín - Železnice 12:0

Branky: J. Mácha 3, M. Bernard 2, Remeš 2, Rozsypal, R. Bernard ml., J. Starý, Žďárský, J. Matějka.

Kopidlno - Sklepy Team 3:4

Branky: Michal 2, Gottwald - Fejfar, Ma. Vencl, Horyna, Rejthárek.

Blata - Holín 5:5

Branky: Kratochvíl 2, T. Sedláček, Antl, A. Kloutvor - Z. Stránský 2, P. Daňo 2, L. Hlavatý.

skupina B

Žraloci Jičín - Revival 1:16

Branky: Folprecht - D. Fišar 4, V. Stránský 3, J. Mašek 2, Václavec ml. 2, Body 2, D. Mácha, R. Pour, M. Kubíček.

Podchlumí - Gema Jičín 3:3

Branky: Rachota 2, K. Koníř - Kříž, R. Drusan, D. Pekárek.

Robousy - Žraloci Jičín 5:3

Branky: J. Pour, P. Jaroš, Čeřovský, Bugel, O. Kraus - D. Srb, T. Kořínek, Folprecht.