Přebor ČR v judu: nejvíc se dařilo Františku Egrtovi, byl sedmý

22. 10. 2019 Judo « zpět

Jičín - O uplynulém víkendu přivítala sportovní hala U Stadionu v Mladé Boleslavi nejlepší judistické naděje v kategoriích mladších a starších žáků z České republiky. Ti si právo účasti vybojovali na základě výsledků v seriálu Českého poháru a umístění na krajském přeboru.

Z Jičíňáků se na mladoboleslavském tatami představilo pět nadějí. V kategorii mladších žáků Tomáš Ort do 34 kg, František Ptáček do 38 kg, Vojta Ježek do 42 kg a Kateřina Kratochvílová do 48 kg, v kategorii st. žáků do 55 kg František Egrt.

Sobotní soutěž zahájil předseda ČSJu Jiří Dolejš, který přivítal účastníky přeboru, za burácejícího potlesku i olympijského vítěze a mistra světa Lukáše Krpálka a také domácího dorostence Adama Kopeckého, který jako historicky první český judista zvítězil v jednom roce na mistrovství Evropy i mistrovství světa kadetů.

Nejvíce se na tatami dařilo Františku Egrtovi, který po dvou vítězných utkáních podlehl ve čtvrtfinále Čermákovi z USK Praha, kterého již letos dokázal porazit. V opravných bojích nejprve zvítězil nad Machalou z SK Výsluní Uherský Brod, ale poté podlehl Tománkovi z Judo Hranice, a do boje o bronz tak již nezasáhl. František odvedl solidní výkon, ale on i trenéři si loučení s touto věkovou kategorií představovali určitě jinak.

V kategorii ml. žáků se nejvíce dařilo Vojtovi Ježkovi, který ve 3. kole podlehl favorizovanému Luxemburkovi z USK Praha málo vídanou technikou z repertoáru této věkové kategorie, a skončil tak na 17. místě.

Ostatním jičínským nadějím se již tolik nedařilo. Svým soupeřů podlehli hned v úvodních kolech, ale úspěchem už pro ně bylo, že si vybojovali právo účasti na Přeboru ČR. (ml)