Jičínská hokejová liga

22. 10. 2019 Hokej « zpět

Jičín - Uplynulý týden byl na počet utkání Speditrans Jičínské hokejové ligy výrazně chudší než ten předchozí. Na programu byla pouze tři utkání, všechna v rámci základní skupiny B.

Přestože byla utkání jen tři, hned dvakrát se představil Revival. Ve středu jsme mohli být svědky prvního letošního střetnutí mezi týmy TOP 4, když se Revivalu postavil loňský finalista, Libáň.

Týmy nastoupily v silném složení, i když Revival postrádal některé útočné hvězdy a Libáni chyběl její historicky nejproduktivnější hráč Ondřej Kohout. V 5. minutě otevřel skóre Zdeněk Václavec mladší, ale Libáň kontrovala dvěma góly v rozmezí 35 sekund. Hra byla v úvodu vyrovnaná a jednu z dalších šancí Revivalu využil opět Václavec. Ve 23. minutě poslal chytrou tečí Libáň naposledy do vedení Luboš Křiváček a pak už se hra přesunula téměř výhradně před její bránu. Brankář Konečný dělal, co mohl, hned pěti gólům ve své síti do konce druhé třetiny ale nezabránil. Václavec dokonal hattrick, prosadili se i další a do kabin se šlo za stavu 7:3. Třetí třetina pak nabídla oboustranně otevřený hokej, který plodil góly. Libáň se hned třikrát prosadila ve vlastním oslabení, Revival zase úspěšně zakončoval pohledné kombinace. Nakonec z toho bylo vítězství 11:7 pro Revival.

O pět dní později čekal Revival úplně jiný duel. Nastoupil jen v osmi hráčích, na druhou třetinu přispěchal devátý. I tak ale soupeře, kterým byla Gema, celkem jednoznačně přehrával. Ráz určila již první třetina, kterou ovládl 4:0. Dva hráči, Vojta Stránský a Zdeněk Václavec, v utkání zaznamenali hattrick, prosadili se i další. Několik velmi nebezpečných akcí soupeře s přehledem pochytal Petr Hurei v bráně, který si v dresu Revivalu připsal první čisté konto. Utkání skončilo 12:0.

Po porážce 6:7 s Gemou si chtěl reputaci napravit Řáholec, který postupně omlazuje svůj kádr a na jeho hru to má pozitivní dopad. Nicméně proti Podchlumí řádila lajna, která bude mít na konci tohoto roku na kontě dohromady 150 let. Tomáš Kocourek, Petr Vraštil a Zdeněk Václavec starší se v utkání postarali hned o 7 gólů a byli hlavním stavebním kamenem pro výhru 13:6. Václavec se v utkání trefil hned pětkrát a přiblížil se svým výkonem šesti gólům svého syna, který ale na to potřeboval dvě utkání. Za Podchlumí se hattrickem blýskl Tomáš Štefan.

Uplynulý týden tedy patřil Václavcům. Na nějaké odhady či hodnocení je ještě příliš brzy, nicméně sezona je rozehrána podle předpokladů a účast v TOP 4 se bude týkat zřejmě znovu Libáně, Sklepů, Revivalu a Vaposu. Do konce základní části je ale ještě dlouhá doba, a tak se budeme muset nechat překvapit.

Výsledky

skupina B

Revival - Libáň 11:7

Branky: Z. Václavec ml. 3, D. Mácha 2, O. Srb, V. Stránský, J. Mašek, Fišar, J. Plíšek, D. Brož - Kaulfus 2, Dušička 2, Eliáš, Křiváček, R. Pažout.

Podchlumí - Řáholec Jičín 6:13

Branky: T. Štefan 3, K. Koníř 2, J. Špicar - Z. Václavec st. 5, O. Zugar 2, Mojžíšek 2, Anděl, T. Kocourek, Čermák, P. Vraštil.

Gema Jičín - Revival 0:12

Branky: V. Stránský 3, Z. Václavec ml. 3, R. Pour 2, Fišar, Body, Jan Sedláček, J. Mašek.