Zápasy Jičínské hokejové ligy

26. 11. 2019 Hokej « zpět

Jičín - Stejně jako každý rok i tentokrát patřil konec listopadu na jičínském zimáku curlingu, a tak byla minulý herní týden (od středy do pondělí) odehrána jen dvě utkání Speditrans Jičínské hokejové ligy.

Bojovalo se na opačných pólech tabulky. Železnici i Robousům se nabídla nejsnazší cesta k zisku bodů, kterých se těmto týmům letos nedostává. Robousy v šesti utkáních porazily jen Žraloky, Železnice dokonce čekala na první bod.

Utkání nevalné úrovně začalo vyrovnaně. Železnice se dostala do vedení ve 12. minutě, ale Robousy zkraje druhé části otočily. O vítězství ale rozhodla druhá polovina této třetiny. Železnici se podařilo vyprodukovat několik brejků a úspěšně je zakončovat. Podruhé se prosadil Miroslav Janďourek a ranou do vazu byl gól Davida Malého ve vlastním oslabení ve 40. minutě. Ten určil skóre 4:2 pro Železnici. Ve třetí části Železnice skórovala ještě Pavlem Hakenem a druhý gól v utkání vsítil také Jan Kraus. Robousy se poté sice probudily, ale úspěšní v zakončení byli jen Lukáš Čeřovský a Libor Mudruněk. Po vítězství 6:4 brala Železnice první body, Robousy de facto spadly na poslední místo a sezona je pro ně zatím velkým zklamáním.

Výrazně lepší hokej nabídlo druhé utkání tohoto týdne. Zatím suverénní Revival čekal druhý souboj s týmem top 4, kterým tentokrát byl Sklepy Team. Rozdíl byl už v sestavách. Zatímco Revival nastoupil v 15 lidech do pole, Sklepy hrály jen na dvě pětky a postrádaly některé opory.

Revival se rychle dostal do vedení 2:0, když se už po 45 sekundách prosadil Vojta Stránský a o chvíli později Dan Fišar. Sklepy Team hru zlepšil a odměnou mu bylo snížení Petra Plecháče a vyrovnání Miroslava Horyny. Hned nato se prokličkoval až k úspěšnému zakončení znovu Dan Fišar a bleskově přesnou střelou opět vyrovnal Míra Horyna.

Ve 34. minutě vyslal milimetrový pas Jakub Plíšek a Dan Fišar přesnou střelou dokončil hattrick. Ve 38. minutě unikal Vojta Stránský, Horyna ho musel faulovat a sám postižený trestné střílení ranou proměnil. Za stavu 5:3 se šlo do kabin a Sklepům na konci třetiny už viditelně docházela "šťáva".

Start třetí části patřil Revivalu. Dvěma góly Kuby Plíška a razantní dorážkou Ondry Srba se Revival dostal do pohodlného vedení 8:3. Tím bylo utkání rozhodnuto. Za Sklepy se sice ještě podruhé prosadil Plecháč a také Zdeněk Augusta, Revival ale dvakrát odpověděl. Čtvrtý gól v utkání přidal Dan Fišar, hattrick dokonal i Vojta Stránský. Jejich tým tedy zvítězil 10:5 a dvouciferného počtu gólů dosáhl i v 7. utkání sezony.

Nadstavba je sice na začátku, ale už teď je každé utkání velice důležité. Jak dopadne střetnutí Vaposu s Libání, se dozvíte příští týden nebo dříve na webu www.jhl-nere.cz. Jan Hurei

Výsledky

skupina N-1

Revival - Sklepy Team 10:5

Branky: D. Fišar 4, V. Stránský 3, Jak. Plíšek 2, O. Srb - P. Plecháč 2, M. Horyna 2, Augusta.

skupina N-2

Robousy - Železnice 4:6

Branky: J. Kazda, M. Svoboda, Čeřovský, Mudruněk - M. Janďourek 2, J. Kraus 2, D. Malý, P. Haken.