Miky Cogan: mistr bez rekordu

09. 12. 2019 Plavání « zpět

Nová Paka - Mistrovství ČR žactva na bazénu 25 m se účastnili i tři závodníci plavecké vrcholové skupiny Žralok Nová Paka. Dva jsou registrováni v TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (Karolína Maršíková a Filip Nýdrle), jeden plave za Plavecký klub Delfín Jičín (Mikuláš Cogan). Všichni trénují pod vedením Michala Řeháčka v packém a jičínském bazénu.

Filip Nýdrle dosáhl čtyř osobních rekordů. Nejvíce poskočil na 100 m prsa, kde osobní rekord posunul o 83 setin už na 1:12,99 min. Na této trati také dosáhl nejlepšího umístění - byl třináctý. Na 50 m kraul se v rychlé packé skupině nyní propracoval na 26,28 sec. a bylo z toho 17. místo. Další skvělé osobní rekordy přidal na delších tratích - 400 m kraul (4:35,48 min.) a 200 m prsa za 2:40,38.

Karolína Maršíková se nejlépe předvedla v poloze na znak, jak na 100 m, tak na 200 m byla jedenáctá. Na 100 m znak překonala i svůj osobní rekord na 1:09,03 min. Osobní rekordy přidala ještě na 200 a 400 m volný způsob - 2:15,25 min. a 4:47.74 min.

Mikuláš Cogan vyhrál při všech svých startech, tedy kraulech na 50, 100 a 200 m. Nicméně na 50 m dosáhl podprůměrného času a nakonec se dělil o první místo s Matějem Sladkým z Plzně za 24,97 sec. Další zklamání bylo na 200 m, plavání na rekord skončil prakticky po 50 metrech.

Poslední šance byla na 100 m. Cogan odstartoval jakž takž, ale na první, pomalé a vysoké, obrátce po 25 m však ztratil několik důležitých desetinek sekundy. Na 50 m za 26,00 sec., v těsném kontaktu s následně druhým Martinem Faitem, to stále ještě jisté šance dávalo. Rozhodující selhání přišlo ve třetím bazénu a ani mohutný finiš to již nezachránil, výsledný čas jen 53,41 sec. Mikuláš překonal svůj osobní rekord o sekundu, nicméně za českým rekordem zaostal o 42 setin. Ten je 52,99 sec. a drží ho brněnský Filip Chrápavý z roku 2013.

Miky Cogan má na rekordy do konce roku ještě tři šance, mistrovství ČR dospělých a dále závody v Osvětimi a Arrasu. Fyzickou formu má, jen se musí sejít i všechny technické detaily. Žralok Nová Paka