Juniorky FBK Jičín sehrály přátelský zápas s týmem Chodova

10. 12. 2019 Florbal « zpět

Jičín - Trenérka jičínských florbalových juniorek Markéta Kosová domluvila svým svěřenkyním přátelský zápas se třetím týmem extraligy juniorek, týmem Florbal Chodov. Pro duel hraný v Praze nebyly k dispozici sestry Korbelářovy, řady KM automatik FBK Jičín posílily tři hráčky do pole a brankářka z FBC Dobruška.

Samotný mač měl v první dvacetiminutovce jasného vládce, domácí hráčky se utrhly do vedení 5:0. Od druhého dějství se hostující plejerky uklidnily a přicházely i šance. I tento úsek hry však ovládl Chodov v poměru 3:0. Poslední třetinu Jičín přece jen srovnal hru a tlačil se do šancí. V brance dostala důvěru pro poslední třetinu Baruš Hachová a vedla si skvěle! V koncovce se však tým FBK trápil, jedinou úspěšnou střelkyní byla Adéla Kmošková. Třetí třetina skončila lichotivým výsledkem 1:1, celková prohra 9:1 však ukázala jasný rozdíl mezi top celkem juniorské extraligy a týmem hrajícím druhou juniorskou ligu. Děvčata Jičína dostala velmi cennou lekci a vědí, že musí makat, makat, makat. Děkujeme rodinným příslušníkům hráček a ženám extraligového celku za podporu v hledišti. Markéta Kosová pak ještě na hale dojednala odvetu, budeme se těšit. Po skončení utkání proběhly samostatné nájezdy, které skončily 2:2. Za celek KM automatik se trefily Majda Fejfarová a Terča Nováková. Děkujeme Chodovu za pozvání! Martin Petrgál