Zápasy Jičínské hokejové ligy

10. 12. 2019 Hokej « zpět

Jičín - Uplynulý týden přinesl jen čtyři utkání Speditrans Jičínské hokejové ligy. K vidění ale byly všechny čtyři týmy skupiny N-1 a oba duely stály za to.

Diváci mohli vidět poslední duel této sezony, do kterého nastoupily neporažené celky. V boji o průběžné vedení po třetině nadstavby se utkal Revival s Vaposem. Oba týmy nastoupily do utkání ve slušných sestavách, více absencí ale musel sčítat Revival. Přesto byl v úvodu utkání mnohem aktivnější a ve čtvrté minutě hned dvakrát udeřil. Dorážkou se blýskl Vojta Stránský, o 29 sekund později zamířil přesně Jakub Mašek. To nebylo vše. Ještě v první části se dle přítomných přihlížejících dokutálel puk do brány Vaposu potřetí. Rozhodčí ale situaci dobře neviděli, a tak musel vzít Revival zavděk jen nařízeným trestným střílením. Faulovaný Stránský ale trefil jen konstrukci brány. Jeho tým ale nemusel příliš smutnit, neboť podruhé v utkání mířil přesně Mašek. Za Vapos snížil v končící dvojnásobné převaze Marek Lukáč a ve třetí části dvěma šťastnými góly srovnali Jan Mácha a Ondra Mizera. Revival ale zabral a nabídnutou přesilovku rychle zužitkoval ranou obránce Radek Pour. Revival hubený náskok udržel a po výhře 4:3 je nadále stoprocentní.

To druhý duel nejlepších celků soutěže, Sklepy Teamu a Libáně, nabídl střetnutí dvou "vykradených" kádrů, zato však velké množství gólů. Už první třetina jich nabídla hned šest, po třech na každé straně, a vyrovnaný stav pokračoval až do 38. minuty. V té se shodně podruhé v utkání prosadili Petr Plecháč a Zdeněk Augusta a jejich Sklepy Team odskočil na 8:5. Hned na úvod třetí části se podruhé v duelu prosadil i Tomáš Nádvorník, gólman Sklepů Standa Věchet přivřel vrátka a bylo po utkání. Nic na tom nezměnil ani dokonaný hattrick libáňského Tomáše Kaulfuse. Výhru Sklepů 11:8 nad Libání pojistil v závěru ještě Aleš Rejthárek, který předtím zaznamenal už pět asistencí. Tomáš Nádvorník v poslední minutě ještě neudržel nervy na uzdě, počastoval rozhodčího sérií nadávek a nakonec obdržel ještě trest ve hře. Mimo jiné tak přijde o nadcházející souboj s Vaposem.

Překvapivě zajímavý a vyrovnaný byl duel fakticky posledních Robous se silným Holínem. "Vrány" nechaly vzpomenout na loňskou senzaci, kdy Holín porazily 4:3, a málem počin zopakovaly. Do duelu oba týmy nastoupily jen v 9 hráčích do pole, ale kvalita nechyběla. Robousy vstoupily do duelu skvěle a po 28 sekundách otevřel skóre Jan Pour. Velmi rychle ale odpověděl Milan Šobek a stejná situace se opakovala i v 15. minutě. Holín se poprvé dostal do vedení až ve 20. minutě, ale ani jemu dlouho nevydrželo, když na 3:3 vyrovnal druhým gólem v duelu Jiří Šimek, debutující na ledech JHL. Ve 32. minutě vrátil vedení Robousům po úniku Radek Holouš, za Robousy chytající Petr Hurei zamkl klec a Holín si se soupeřem nevěděl rady. Utkání dospělo do poslední minuty, kdy nejprve domlátil puk do brány Ondřej Mikoláš a srovnal na 4:4. Po následujícím buly chyboval obránce Robous a Lukáš Hlavatý šokoval všechny okolo. Holín se nadřel, ale roli favorita nakonec splnil výhrou 5:4.

Po malých krůčcích se k velkému úspěchu, a sice k jistotě účasti v šestičlenném play-off, blíží Gema. Jako poslední jí chtělo plány zhatit Kopidlno a od cíle nebylo příliš daleko. Úvod střetnutí byl poměrně divoký. Gema se gólem Jardy Mejzlíka dostala rychle do vedení, ale za Kopidlno pálil po buly Tomáš Jansta, následně se trefil Petr Pšenička a svou parádní sólojízdu proměnil v gól i Jakub Gottwald. Kopidlno tedy ve 13. minutě vedlo již 3:1. Jenže pak se o slovo přihlásil zanedlouho 47letý nejlepší střelec ročníku Patrik Köhler a dvěma slepenými góly vyrovnal na 3:3. Až poté začala taktická bitva, ze které padly do konce utkání jen dva góly. A oba do brány Kopidlna. Nejprve Lukáš Kříž a v 51. minutě dvougólový Mejzlík určili konečný stav utkání 5:3 pro Gemu. Ta je ve skupině N-2 první, Kopidlnu se pomalu vzdaluje šance na postup i do Challenge Cupu.

Výsledky

skupina N-1

Vapos Jičín - Revival 3:4

Branky: M. Lukáč, J. Mácha, O. Mizera - J. Mašek 2, V. Stránský, R. Pour.

Sklepy Team - Libáň 11:8

Branky: P. Plecháč 2, Augusta 2, Fejfar 2, Nádvorník 2, J. Sucharda, A. Malý, Rejthárek - Kaulfus 3, France 2, Zeman, J. Černý, Píša.