Florbalistky Jičína bojují v extralize o udržení, začínají o víkendu v Olomouci

03. 03. 2020 Florbal foto: 1 « zpět

Jičín - Nejvyšší soutěž ženského florbalu má za sebou základní část. Ženy KM automatik FBK Jičín ji uzavřely duelem s Tatranem Střešovice, v němž podlehly 5:2. Po 22 zápasech tak obsadily předposlední 11. místo se ziskem 12 bodů.

Po třech letech se tak nepodívají do play-off, budou hrát o udržení v extralize v ošidném play-down. To zahájí již tento víkend (7. a 8. března) zápasy v Olomouci proti místnímu FBS, se kterým jičínské ženy v sezoně dvakrát prohrály (3:4 a 2:6). Série se hraje na 4 vítězné zápasy a vítěz má definitivní jistotu setrvání v soutěži. Poražený zamíří do další série na 4 vítězné duely s horším z dvojice Bulldogs Brno - Crazy girls Liberec. Horší z této následné série padá do 1. ligy, vítěz ještě hraje baráž na 3 vítězná utkání s finalistou play-off první ligy.

V základní části se v barvách Jičína v brankovišti střídaly Marcela Velzelová a Veronika Samková, v poli se protočilo celkem 19 hráček, z toho 6 jičínských juniorských odchovankyň (Sára Čelišová - 19 utkání, Magda Fejfarová - 14, Šárka Egrtová - 18, Natálie Kuželová - 17, Nikola Ziegelheimová - 8, Adéla Kmošková - 17). Nejvíce utkání, shodně 21, odehrály Kristýna Bachmaierová (desátá nejlepší střelkyně ligy), hrající trenérka Lucie Paulovičová (14. místo v počtu asistencí) a Denisa Kalousková. Porci 20 duelů si připsaly obránkyně Lucie Růžičková a Adéla Dlouhá, jen o zápas méně sehrála kapitánka Markéta Kosová, která do některých z nich obětavě nastoupila se zraněním. Dále hrály Šárka Smetáková, Zuzana Svobodová, Nikola Kuchařová (všechny se potýkaly v sezoně se zraněními), Karolína Strejcovská, Tereza Mrázková, Marcela Urbanová, Karolína Erbanová. Trenérský tým pak v závěru posílil Vladimír Kamenický.

Domácí utkání sehrají jičínské florbalistky v sobotu 14. března od 15.00 a v neděli 15. března od 16.00 ve sportovním areálu. Děkujeme za podporu! Martin Petrgál

Foto: FBK Jičín

foto