Tuma a Kuchařová mistry České republiky v juniorech

24. 06. 2020 Orientační běh foto: 2 « zpět

Jičín - První orientační závody na horských kolech po koronavirové přestávce potvrdily převahu jičínských juniorů Matěje Tumy a Rozálie Kuchařové. Oba se hned v prvním závodě sezony stali mistry České republiky na krátké trati (middle) v kategoriích M20, resp. W20.

Mistrovský závod stavěl mnohonásobný mistr světa, Evropy i Česka Kryštof Bogar z Nového Boru v lesích nedaleko České Lípy a jeho rukopis byl na tratích poznat jak v náročnosti, tak především v délce. Terén byl navíc po vydatných deštích podmáčený a rozbahněný, což kladlo velké nároky na fyzickou připravenost závodníků.

Dařilo se i elitním jičínským závodníkům. Vojtěch Stránský v mužích stejně jako Markéta Drobníková v ženách dojeli na skvělém 4. místě. (ven)

Matěj Tuma, Sportcentrum Jičín, mistr České republiky pro rok 2020 v MTBO na krátké trati. Rozálie Kuchařová, Sportcentrum Jičín, mistryně České republiky pro rok 2020 v MTBO na krátké trati. Foto: Michal Rejholec