Bowlingáři BK Jičín se zachránili v ABL

29. 06. 2020 Bowling « zpět

Jičín - Hráčům BK Jičín se až ve čtvrtém hracím dnu podařilo zachovat prvoligovou příslušnost i pro příští ročník Amatérské bowlingové ligy.

Sestupují Tučňáci z Mladé Boleslavi. Jičín se vyhnul i baráži o udržení. V celkovém pořadí vyhráli Pohodáři z Boru s velkým náskokem před libereckým Roz-Ruchem a obě družstva postupují do finálové části ABL o postup na mistrovství republiky. Třetí skončili turnovští Old Stars a čtvrtý BK Jičín.

Nejvyšší nához družstva, výborných 692, zahráli Pohodáři. Nejvyšší nához dne 267 zahrál Ondřej Černák za Pohodáře. Nejlepšího průměru dne 210 dosáhl také Ondra Černák, Zdeněk Maršálek za Old Stars měl průměr 204. V celkovém pořadí se prohodili, první je Maršálek s průměrem 202, druhý Ondra Černák 193. Třetí skončil Jaromír Čech (Roz-Ruch) 190, 8. Ladislav Křivka 184, 13. František Černý 179, 17. Pavol Krčmárik 168 a 25. Andrea Krčmáriková 153. I v pořadí o nejužitečnějšího hráče je první Zdeněk Maršálek s 16 body, 15,5 bodu mají Robert Rálek (Pohodáři) a Jaromír Čech (Roz-Ruch). Na 5. místě je L. Křivka se 14 body, 12. místo obsadil František Černý (12 bodů) a 21. místo Pavol Krčmárik (5 bodů).

Celkem v Severních Čechách startovalo v jarní části Amatérské bowlingové ligy 96 družstev rozdělených do čtyř výkonnostních lig. Nejlepšího průměru ze všech (567) dosáhli Pohodáři z Boru před Striklandem A z Ústí (565), na 20. místě skončil BK Jičín. Celkem se do hry zapojilo 379 hráčů, z toho bylo 80 žen. Nejlepšího průměru dosáhl Petr Kabrhel z Ústí nad Labem (203). Zdeněk Maršálek z Turnova je druhý (202); 31. místo obsadil L. Křivka, 47. místo F. Černý a 114. místo Pavol Krčmárik. (kř)