Turnaj mladších žáků v Náchodě. Po dlouhé pauze Jičínští ukázali, že házenou hrát nezapomněli

07. 06. 2021 Házená « zpět

Jičín - Po dlouhé odmlce se ke slovu dostalo také zápasové měření sil. V Náchodě se za přísných hygienických podmínek v sobotu 5. června konečně dočkaly týmy mladších žáků našeho regionu herní praxe. V novém útulném areálu a za vynikajícího počasí uspořádali místní házenkáři turnaj, kterého se účastnilo pět celků - TJ Náchod, ELP Jablonec n/N, Liberec Handball, 1. HK Dvůr Králové a HBC Jičín. Ke konečnému zápasu o páté místo nastoupili navíc minižáci TJ Náchod.

Jičínští byli doplněni o šest minižáků, kteří budou v této kategorii startovat příští sezonu. Všichni zúčastnění byli určitě zvědaví, jak se házenkářskému potěru bude po dlouhé pauze dařit. Dlouhá pauza byla určitě znát, ale výsledky i předvedená hra všech týmů jsou povzbuzením do další práce. K vidění byl celá řada pěkných akcí i výkonů jednotlivců ve všech družstvech.

Jičínští pravidelně střídali všechny hráče na hřišti, každý tak mohl ukázat, jak je na tom s formou. Celý tým podal poměrně kvalitní výkon ve všech utkáních. Samozřejmě se ukázaly také chyby - nedůrazné bránění, neproměňování šancí, nepřesnosti v rozehrávce, zbrklost. Pozitiva však převládala. Nejvyrovnanější střetnutí sehráli Jičínští paradoxně s posledním týmem turnaje. To však hrála většinu utkání garnitura minižáků, nastávajících mladších žáků. V tomto duelu bylo ono zmíněné neproměňování nejmarkantnější. V brance Jičína podával velmi dobré výkony minižák Gregor, který v důležitých momentech dokázal své spoluhráče podržet, v útoku hrál s nebývalou chutí a přehledem Král. Neustálou hrozbou byl pro soupeře Dařílek, navíc byl k nepřekonání i v obraně. Výkonem šel vzhůru T. Havlík, který se dokázal prosazovat i střelecky a v obraně chytrostí, v útoku odpracoval velkou porci pro spojky Prokůpek, Tauchman měl střeleckou smůlu, naopak střelecky zářil D. Skopár. Všichni si zaslouží pochvalu za bojovnost a hlavně se ukázalo, kde Jičínské jako celek, ale i jednotlivce, ještě tlačí bota. Do příštího turnaje je určitě co vylepšit. (HBC)

Výsledky Jičína

HBC Jičín - ELP Jablonec n/N 19:7 (11:3) Branky Jč: T. Havlík a Skopár po 5; Král, Jančák a Tauchman po 2; Dařílek, Prokůpek a Stejskal po 1.

HBC Jičín - TJ Náchod 19:14 (11:8) Branky Jč: Skopár 6; Král 5; Dařílek 3; Jančák, Holubec, Urban, Tauchman a Stejskal po 1.

HBC Jičín - 1. HK Dvůr Králové 12:9 (7:5) Branky Jč: T. Havlík 3; V. Havlík, Jančák a Pospíšil po 2; Valentová, Král a Urban po 1.

HBC Jičín - Liberec Handball 19:15 (12:7) Branky Jč: Holubec 5; Dařílek 4; Jančák 2; Král, Stejskal, Tauchman, T. Havlík, V. Havlík, Skopár, Pospíšil a Valentová po 1.

Finálový zápas

HBC Jičín - TJ Náchod 17:12 (12:5) Branky Jč: T. Havlík 4; Král a Jančák po 3; Dařílek 2; Prokůpek, Holubec, Pospíšil, Valentová a Stejskal po 1; Tauchman, Lachman, Jiruše, V. Havlík, Skopár.