Letošní 68. Volejbalová Dřevěnice je v polovině

02. 08. 2021 Ostatní « zpět

Dřevěnice - První víkend nejoblíbenějšího a největšího volejbalového antukového turnaje je odehrán. Sobota byla naprosto pohodová a vše šlo jako po drátku. Na deseti kurtech se odehrálo vše podle záměru pořadatelů a krátce po jedenadvacáté hodině byly předány poslední ceny v kategorii dorostenek. Celkem nastoupilo 43 týmů, což je přes 320 aktivních volejbalistů.

V kategorii dorostenek (tedy kadetky a juniorky společně) nastoupilo 6 týmu. Pořadí: 1. Prasyl Mladá Boleslav, 2. Kometa z Rychnova, 3. TJ Turnov, 4. Sokol Dřevěnice, 5. TJ Jičín kadetky, 6. Tak jsme to složily. Nejlepší hráčka Barbora Chaloupková, MISS turnaje Karolína Knížková, obě z vítězného družstva.

Kategorie dorostenců (opět kadeti a junioři dohromady) byla lépe obsazená, představilo se 14 týmů a kategorie měla velice dobrou úroveň. Celkové pořadí: 1. Polaři, 2. Slavia Hr. Králové, 3. Dukla Liberec A, 4. Dukla Liberec B, 5. VK Benátky junioři, 6. Velké Meziříčí A. Pořadatele nejvíce zaujal Adam Shaker a byl vyhodnocen nejlepším hráčem.

Mezi mladšími veterány (to jsou ti nad 40 let) hrálo 8 družstev a v sestavách týmů se to jen hemžilo dřívějšími hvězdami českého volejbalu (Škach, Král, Lébl, Jakub Novotný a další). Vítězem této prestižní kategorie se nakonec stal tým VŠ Praha, 2. Vichr z hor, 3. Panda, 4. Prasyl Mladá Boleslav, 5. Loko Liberec, 6. Sokol Dřevěnice.

Nastoupily i seniorky nad 40 let, 4 týmy. Pořadí: 1. "V blbým věku", 2. Pozdní sběr, 3. Litoměřice, 4. Středověk Most.

První polovinu absolvovali i muži z 1. A třídy v počtu jedenácti startujících týmů, jejich usilovaní pokračovalo ještě v deštivé a výrazně chladnější neděli. Do oběda se moc hrát nedalo, teprve zhruba ve 13 hodin začaly mít boje na antuce docela "grády" a soutěže se dohrály.

Výsledky z neděle - muži 1. A třída: 1. Holzterm Dřevěnice, 2. Rumídci, 3. Ústí nad Labem, 4. VK Benátky. Superveteráni nad 50 let (8 týmů): 1. Pivovar Svijany, 2. Medvědi Litomyšl, 3. Nemilosrdná fronta, 4. VČV Hradec Králové, 5. Mnichovo Hradiště, 6. Vedes Jablonec. Muži 1. B třída (6 družstev): 1. Praha C, dále bez pořadí. Ženy 1. třída (10 startujících): 1. Holky, 2. Květinky Hronov, 3. Sokol Nusle, 4. Červený Kostelec, 5. Legie Hronov, 6. Nevím, jak se to píše. Nejlepší hráčka Lucie Jovanovičová. Za neděli přibylo dalších 24 týmů, tedy dalších zhruba 200 aktivních volejbalistů.

Pořadatelé jsou přes nedělní nepřízeň počasí s prvním víkendem celkem spokojeni. Ono totiž restartovat celé volejbalové hnutí po dlouhé roční pauze nebylo ani trochu lehké. Kromě profesionálních soutěží se prakticky nehrálo... Zájem o hru byl ale ve Dřevěnici velký, covid volejbalisty neporazil a všichni se už těšíme na příští sobotu a neděli, kdy bude pokračovat ta pravá volejbalová pouť a budeme skutečně maximálně naplňovat záměr projektu "Sportuj s námi". V sobotu 7. srpna se ve volné soutěži - přístupné opravdu všem - představí muži a ženy a 68. Volejbalová Dřevěnice bude zakončena v neděli nejoblíbenější a nejvíce obsazovanou soutěží mixů (4 muži + 2 ženy). Stačí se přihlásit v příslušný hrací den přímo v areálu Sokola Dřevěnice. Václav Nidrle, ředitel turnaje