Jičínští házenkáři absolvovali první přípravný turnaj v Polsku, nyní je čeká domácí Zepos Cup

10. 08. 2021 Házená « zpět

Jičín - V pátek a v sobotu se představili házenkáři jičínského Ronalu na tradičním mezinárodním turnaji v polském Glogówe. Jičínská výprava cestovala do Polska ne zcela kompletní, z důvodů zranění chyběli Veverka, Šulc a Knittl, reprezentační povinnosti v týmu juniorů si plnil Doškář. Naopak první příležitost v extraligovém A týmu dostali dorostenci Adam Frýba a Filip Matouš.

V pátek změřili Jičínští síly s předním týmem nejvyšší polské soutěže, domácím celkem KS SPR Chrobry Glogów. Úvod zápasu byl naprosto vyrovnaný, jičínští házenkáři drželi s favoritem krok. Skóre se neustále přelévalo, ani jeden z celků si nedokázal vytvořit vícebrankový náskok. V poslední desetiminutovce ale hosté z Jičína vyprodukovali několik zbytečných ztrát míče a domácí trestali. První poločas tak skončil vedením Glogówa 16:12. Po změně stran drželi domácí tří až čtyřbrankové vedení, Jičínští ale stále bojovali a odměna se dostavila. Hosté využili přesilovou hru 3:0, v tlaku následně pokračovali a vývoj duelu zcela otočili. Házenkáři Jičína se prezentovali pohlednou kombinační házenou a drželi naději na premiérový boj o vítězství v turnaji. Ještě tři minuty před koncem vedli o dvě branky, domácí ale skóre srovnali. V posledním útoku sebrali rozhodčí Jičínským míč za pasivitu, domácí si následně vytvořili střeleckou pozici a šest vteřin před koncem upravili na nejtěsnějších 33:32.

Hráči Jičína tak byli odsouzeni k boji o třetí místo, v něm v sobotu před polednem vyzvali dalšího účastníka nejvyšší polské soutěže, tým Pogon Štětín.

Úvod utkání vyšel Jičínským znamenitě, po třech minutách vedli 3:0. S přibývajícími minutami se dostávali házenkáři Štětína do zápasu, těžili především ze skvělých výkonů svých brankářů. V polovině první půle již byl stav vyrovnaný, po úvodní třicetiminutovce svítil na ukazateli stav 14:15 v neprospěch Jičína. Ve druhém dějství pokračovali Jičínští ve festivalu zahozených šancí, mimo jiné v průběhu zápasu neproměnili tři sedmimetrové hody a mnoho dalších "tutovek". Naopak hráči Štětína nakládali se svými šancemi naprosto neomylně a získali tak rozhodující náskok. Jičínský kouč Mašát dal ve druhé půli příležitost také dorostencům Frýbovi a Matoušovi, oba se za důvěru odvděčili prvními střeleckými úspěchy v "áčku". Házenkáři Jičína nakonec Štětínu podlehli 24:32 a na silně obsazeném turnaji v polském Glogówe skončili na čtvrtém místě.

Jičínští házenkáři odehráli v Polsku, s výjimkou druhého poločasu utkání se Štětínem, výborné zápasy. Prezentovali se pohlednou kombinační házenou, zrealizovali velké množství rychlých kontrů do nezformovaných obran soupeře. Menší spokojenost panovala s obrannou činností. Nejlepším hráčem jičínského celku na turnaji byl zvolen Jiří Dolejší.

Výsledky Jičína

HBC Ronal Jičín - Chrobry Glogów 32:33 (12:16)
HBC Ronal Jičín - Pogon Štětín 24:32 (14:15)

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Machalický, Pleva - Kovařík 10; Dolejší 8; Krahulec 6; Kastner 5; Rychna, Thorovský, Hlava, Freiberg a Miľko po 4; Drbohlav 3; Naimann 2; Frýba a Matouš po 1.

Již příští týden, přesněji ve dnech 19. až 21. srpna, proběhne v jičínské sportovní hale tradiční domácí mezinárodní turnaj Zepos Cup 2021. Jičínští házenkáři změří síly s polským Glogówem, slovenským celkem MŠK Považská Bystrica a týmem nižší německé soutěže, ESV Lokomotive Pirna. (HBC)

Hrací program Zepos Cupu 2021

čtvrtek 19. srpna
19.00 HBC Ronal Jičín - MŠK Považská Bystrica

pátek 20. srpna
17.00 MŠK Považská Bystrica - KS SPR Chrobry Glogów
19.00 Lokomotive Pirna - HBC Ronal Jičín

sobota 21. srpna
10.00 KS SPR Chrobry Glogów - Lokomotive Pirna
14.30 Lokomotive Pirna - MŠK Považská Bystrica
16.15 HBC Ronal Jičín - KS SPR Chrobry Glogów
18.00 vyhlášení výsledků