Judista Tadeáš Čeřovský 5. na Hranickém poháru

10. 08. 2021 Judo « zpět

Jičín - V sobotu 7. srpna se ve sportovní hale Naparia v Hranicích na Moravě uskutečnil mezinárodní turnaj Hranický pohár pro kategorie dorostu a seniorů. Na startu se představilo 238 judistů nejenom z ČR, ale i z Polska, Slovenska a Rakouska.

Na hranickém tatami se po delší odmlce představil i jičínský junior Tadeáš Čeřovský, který si odbyl premiéru ve vyšší hmotnostní kategorii seniorů do 73 kg.

V loňském covidovém roce se Tadeáš zúčastnil jediné jarní soutěže, v roce 2019 zůstal krůček od medaile na MČR juniorů i seniorů, a tak jsme byli zvědavi na jeho vystoupení po tak dlouhé pauze ve vyšší hmotnostní kategorii.

Tadeáš nezklamal a s bilancí 2 vítězství a 2 porážek obsadil solidní 5. místo. V semifinále i v boji o bronz podlehl juniorským reprezentantům ČR z USK Praha.

Oddíl SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji a městu Jičín. (ML)