Autokrosař Václav Fejfar po dlouhé době neodstartuje na domácí trati ve Štikovské rokli

02. 09. 2021 Ostatní foto: 3 « zpět

Lužany - Pravidelnými starty na domácí trati ve Štikovské rokli se v posledních letech prezentovat pětinásobný mistr Evropy v autokrosu Václav Fejfar. Letos se bohužel na startu neobjeví.

"Už si ani nepamatuji, kdy jsem na Evropě v Pace chyběl, ale letos mě to opravdu mrzí. Rozhodli jsme se postavit zcela nový speciál do kategorie Super Buggy, ale nepodařilo se nám záměr dotáhnout do zdárného konce z důvodu nedostatku potřebných komponentů. Covid-19 nezpůsobuje jen zdravotní potíže, ale bohužel ovlivňuje i řadu dalších faktorů. Chtěl jsem mít samozřejmě premiéru před domácím publikem," říká Václav Fejfar.

Na start se tak postaví druhý jezdec týmu Petr Šimurda s vozem Škoda Fabia v divizi Touring Autocross.

"Jsem rád, že náš tým bude nápomocen Petrovi, který si stále na vůz zvyká, ale má ambice na nejvyšší příčky. Jezdecky je na tom velice dobře, ale návyky z rallye musí přizpůsobit kontaktnímu závodění. Vůz chceme stoprocentně přichystat na všechny jeho jízdy."

Ty se stále více zapojuješ do příprav novopackých závodů.

"Z pohledu jezdce s dlouholetými zkušenostmi se snažím už řadu let přispívat k udržení a vylepšení podmínek, především co se týče zkvalitnění trati. Letos budu mít ještě více času sledovat závody z té 'druhé strany' a pokusím se připomínkovat zjištěné nedostatky."

Kdy je předpoklad, že nová bugina zavrčí. Bude to ještě v letošní sezoně?

"Těžko se to odhaduje, stále je nedostatek materiálu, i když většinu důležitých komponentů, včetně motoru od pana Callaghana, už máme v lužanské dílně. Ale stále čekáme na řídící jednotku nebo karter převodovky. Datum těžko odhadnu, ale naším cílem je letos odjet jeden až dva závody, abychom zjistili, jak se nová bugina chová, jak na tom je motoricky. Tyto poznatky pak využijeme pro přípravu vozu na následující sezonu." Pavel Vydra


Foto: Aleš Rančák

foto

foto

foto