Tuma si z ME v MTBO veze stříbro, Stránský bronz

19. 10. 2021 Orientační běh foto: 1 « zpět

Jičín - Velmi úspěšné bylo Mistrovství Evropy v orientačních závodech na horských kolech v portugalském Abrantes pro jičínské závodníky. V navigačně těžkém terénu eukalyptových lesů a olivových hájů získal Matěj Tuma mezi juniory na krátké trati stříbrnou a Vojtěch Stránský cennou bronzovou medaili. V sezoně ovlivněné pandemií covid-19 a s omezenými možnostmi tréninku jde o skvělý úspěch. Tumovi se dařilo i v ostatních závodech, skončil 8. ve sprintu a 6. na dlouhé trati.

V Portugalsku se kromě Tumy a Stránského představily ještě dvě jičínské závodnice. Rozálie Kuchařová v juniorkách udržela ve všech závodech TOP 20, Vendula Musilová v elitní kategorii žen vybojovala umístění mezi patnáctkou nejlepších na krátké i dlouhé trati.

Česká výprava si z ME přivezla celkem 8 medailí, z toho jednu zlatou pro smíšenou elitní štafetu (jedna žena, dva muži), a dalších 7 umístění mezi nejlepšími šesti. V Jičíně se v roce 2023 bude v tomto pro české barvy velmi úspěšném sportu konat Mistrovství světa. (ven)

Vojtěch Stránský bronzový na krátké trati. Foto: Val Kamererová

foto