František Egrt 5. na MČR dorostu v judu

15. 11. 2021 Judo foto: 1 « zpět

Jičín - Uplynulou sobotu se v brněnské Městské sportovní hale Vodova 108 uskutečnilo mistrovství republiky v kategorii dorostu. Právo účasti na startu si zajistili také mladí jičínští judisté František Egrt a Marin Vrabie, oba v hmotnostní kategorii do 73 kg. Na poslední chvíli však Marinovi vystavilo stopku zranění.

Na brněnském tatami se představilo 299 mladých judistů z 80 klubů cele ČR. V nejpočetněji obsazené hmotnostní kategorii (52 startujících) se představil i jediný jičínský zástupce František Egrt.

V prvních dvou kolech si František se svými soupeři poradil až v závěru utkání. Ve 3. kole narazil na pozdějšího vítěze této hmotnostní kategorie Jiřího Lindovského z 1. JC Baník Ostrava, kterému po vyrovnaném průběhu utkání podlehl až v samotném závěru. V opravných bojích František zabojoval, postupně porazil 3 soupeře a čekal jej zápas o bronzovou medaili.

Vidina cenného kovu však jičínskému borci štěstí nepřinesla. V nervózním utkání byl František 2x poměrně přísně trestán a v polovině utkání navíc soupeř získal vedení po Františkově chybě. Přes veškerou snahu se soupeřovo vedení již nepodařilo zvrátit a František skončil pátý.

Vzhledem k tomu, že to byla po "covidové" odmlce teprve jeho třetí soutěž v kategorii dorostu a první v této hmotnostní kategorii, je páté místo pro Františka velkým úspěchem a povzbuzením do dalšího tréninku.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s. (ML)

Na archivním snímku František Egrt stojící uprostřed. Foto: A. Kratochvíl

foto