Kurzy bruslení pro školky jsou u konce

23. 03. 2022 Hokej foto: 1 « zpět

Jičín - Hokejový klub Autocentrum Jičín poskytuje unikátní možnost naučit se základy bruslení všem dětem ve školkách z Jičína a okolí. Kurzy bruslení probíhají celoročně a vystřídá se na nich přes 120 dětí z 12 tříd mateřských škol. Na jičínský stadion se od září do března sjíždějí děti z jičínských školek, ale také i z bližšího okolí. Organizátoři měli možnost provázet děti během prvních krůčku na ledě ze školek J. Š. Kubína, Větrov, Pastelka, či Fügnerova. Z nedalekého okolí pak jezdili školky z Jinolic, Valdic, či Konecchlumí.

Bruslení jako zábava na celý život

Víme, že malé děti jsou specifické. Neudrží dlouho pozornost, nebaví je dlouhotrvající jednotvárné činnosti a občas bývají bojácné v neznámém prostředí. Proto jsou naše lekce přizpůsobeny tak, aby všechny děti byly spokojené.

Na ledě se děti setkávají s širokou a pestrou škálou tréninků rozdělených do stanovišť, která jsou přesně určena k tomu, aby děti měly možnost zlepšovat své bruslařské dovednosti. Stanoviště jsou samozřejmě přizpůsobena i pro děti, které teprve "ťapkají", či jezdí s hrazdičkami. Cílem je, aby se nejen zlepšovaly, ale aby se u toho především bavily.

Bruslení je pro nás důležitá součást života a našim cílem je, aby si děti vytvořily k ledu co nejvřelejší vztah.

O přátelský přístup se snažíme ale i pomocí menších rituálů. Každé dítě zná náš pokřik "Hej hej hej, Jičín je nej!".

Odborníci na ledě provázející děti prvními krůčky

S přípravou jednotlivých lekcích i celých kurzů pomáhají zkušení instruktoři, kteří mají s bruslením velké zkušenosti. Jsme také velmi rádi, že se do těchto kurzů zapojují i ženy z Manki Jičín. Náš realizační tým se skládá z trenérů Honzy Plíška, Marka Lukáče, Pavlíny Mikoláškové, Terezy Saalové a Marka Pokorného. Jsme také vděční našim sokolům, kteří nám pomáhají - Břetislavu Gotvaldovi, Jiřímu Svobodovi a Vlaďce Kvapilové.

A kam dál?

Jedním z našich dalších cílů je nabídnout dětem možnost pokračovat dál a účastnit se i odpoledních školiček bruslení. Troufneme si říci, že velká část dětí skutečně začne chodit i odpoledne. No a pak už chybí jen malý krůček k tomu stát se malým hokejistou.

Za celý realizační tým bychom chtěli poděkovat všem učitelkám a dětem z mateřských škol. Jsme opravdu vděční, že v nás vkládáte takovou důvěru. Doufáme, že se budeme potkávat i v dalších letech.

(HC Jičín)

Foto: Roman Vlačiha

foto