Polabská liga nejmladších judistů, mladí jičínští závodníci vybojovali devět medailí

30. 03. 2022 Judo foto: 1 « zpět

Jičín - V sobotu 26. března se v chlumecké Slavíčkově hale uskutečnilo 1. kolo Polabské ligy 2022 v judu pro kategorie mláďat, mladších a starších žáků. Pořadatelstvím úvodního kola této tradiční soutěže byl Oblastním svazem juda v Kolíně pověřen oddíl DDM JK Chlumec nad Cidlinou.

Jičínský klub se zúčastnil v počtu 17 mladých závodníků a je potěšující, že se v konkurenci 375 závodníků z 38 oddílů ČR neztratil a vybojoval 9 medailových umístění.

Ve svých hmotnostních kategoriích zvítězili Darina Jirásková, Miroslav Kratochvíl a Natálie Rejmanová. Na 2. místech se umístili Jan Egrt a Oliver Tichý. Bronzové medaile získali Evelína Lemmerová, Robin Junek, Jáchym Klimeš a Martin Kužel. Krůček od bronzové medaile byli Tomáš Ort a Atilla Berecz, kteří obsadili 5. místa.

V hodnocení klubů se jičínský oddíl umístil na lichotivé 6. příčce.

Poděkování patří všem zúčastněným za příkladnou reprezentaci klubu a obzvlášť medailistům za dosažení kvalitních výsledků. SKP Judo Jičín, z. s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě Deprag CZ. (RCh)

Miroslav Kratochvíl na nejvyšším stupni. Foto: Roman Chynoranský

foto