Krajská soutěž nejmladších judistů

28. 04. 2022 Judo « zpět

Jičín - V sobotu 23. dubna se jičínské nejmladší naděje zúčastnily ve sportovní hale Sokola v Hradci Králové krajské soutěže, která byla pořádána pro věkové kategorie U11 (mláďata), U13 (ml. žactvo) a U15 (st. žactvo pro 5. kyu). Pro věkovou kategorii U13 to byl zároveň první ze tří nominačních turnajů na Přebor ČR, který se uskuteční na podzim.

V letošním roce to byla již třetí soutěž, a tak jako v předchozích dvou neodjeli jičínští mladí judisté bez medailí.

V kategorii U11 s přehledem zvítězil Vojtěch Zlámal, druhé místo po solidním výkonu vybojoval Josef Jakeš a na 3. místech skončili ve svých kategoriích Jakub Musil a Josef Varšányi.

V kategorii U13 po velmi dobrých výkonech zvítězili ve svých hmotnostních kategoriích Evelína Lemmerová, Jan Jakeš a Miroslav Kratochvíl. Martin Kužel a Jáchym Klimeš získali bronz. Bratrskou dvojici Olivera a Viktora Tichého dělil od bronzové medaile pouhý krůček, když po bojovných výkonech skončili shodně pátí. Ve své hmotnostní kategorii neuspěl Štěpán Jaroš a obsadil 8. místo.

V kategorii U15 získala stříbrnou medaili Barbora Horáčková.

Ostatním se již tolik nedařilo, Dominik De Ieso, Pavel Provazník, Kryštof Novotný a Radek Kvapil do bojů o medaile nezasáhli.

SKP JUDO Jičín, z. s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ. (RCh)