Blíží se závod autokrosového ME v Nové Pace

16. 06. 2022 Ostatní foto: 3 « zpět

Nová Paka - Ve dnech 1. až 3. července se uskuteční závod autokrosového Mistrovství Evropy v Nové Pace. Bude to již čtvrtý letošní díl po Bausce, Vilkyciai a Matschenbergu. Na závodišti došlo k řadě úprav, v zázemí byly opraveny budovy, například ředitelská věž a tiskové středisko, pracovalo se i na bezpečnostních svodidlech a trati. V ME jsou vypsány v letošní sezoně čtyři mistrovské kategorie - Super Buggy, Buggy 1600, Junior Buggy a Cross Car. Ve Štikovské rokli doplní startující i atraktivní divize Touring Autocross a také ukázková jízda autokrosových nadějí Racer Buggy 160.

Z aktuálních informací organizačního výboru vyplývá, že se bude jednat o letos dosud nejpočetněji obsazený závod ME (přihlášeno je již okolo stovky závodníků). Zatím nejvíce jezdců je přihlášeno v Buggy 1600, kde počet překročil třicítku. Aspiranty na vítězství jsou Peters, Wibbeler, Holzleitner, Van der Putten, z Čechů budou připraveni bojovat o nejvyšší příčky Novotný a Hartman.

Pětadvacet jezdců zaslalo zatím své přihlášky do nejsilnější kategorie Super Buggy. Nechybí Stubbe, Grencis, Feuillade, Mercier, Kuijpers, Callaghan, Bartelen. Mezi devíti Čechy je přihlášen vedle Kubíčka, Jordáka, Nikodéma a Bartoše také sedmasedmdesátiletý Jaroslav Hošek! Se zcela novým speciálem se představí Václav Fejfar. Povede se mu návrat?

Přesně polovinu jezdců v divizi Junior Buggy tvoří čeští zástupci a zatím si zejména Florián, Pytloun nebo Duřt vedou velmi dobře.

Slušně obsazenou kategorií bude i divize Cross Car, kde se vedle loňského celkového vítěze Davida Méata představí také naši jezdci Adam Kotaška a Petr Doležal.

Nebývalý zájem je i o dnes již neevropskou (a je to velká škoda) divizi Touring Autocross. Přihlášku zatím zaslalo osmnáct jezdců, řada z nich z Německa, ale o prvenství se budou chtít poprat i Češi v čele s Petrem Šimurdou, Jiřím Bretem, Lukášem Musilem a také Slovák Marcel Dlesk. Nezvyklý vůz pro autokros představí Němec Windschiegl, a to Lamborghini Gallardo.

Předváděcí jízdu předvedou talentované autokrosové naděje třídy Racer Buggy 160. Pavel Vydra

Foto: Aleš Rančák

foto

foto

foto