O víkendu se jede závod autokrosového ME v Nové Pace

28. 06. 2022 Ostatní foto: 5 « zpět

Nová Paka - O víkendu 1. až 3. července se evropská autokrosová elita sejde na závodišti ve Štikovské rokli u Nové Paky. Celkem se organizátorům z Autoklubu Nová Paka přihlásilo více než sto dvacet jezdců v šesti divizích. Po závodech v Pobaltí a v německém Matschenbergu to bude v pořadí již čtvrtý závod seriálu Mistrovství Evropy. Na trati se již delší dobu pracuje a pořadatelé doufají, že před závody nepřijde nějaký silný déšť, který by celistvost tratě narušil. Jeden okruh ve Štikovské rokli měří 930 metrů.

Oficiální program začíná již v pátek od třinácti hodin, kdy jsou na programu administrativní a technické přejímky a také registrace pneumatik. V sobotu začínají od 10.00 volné tréninky. Na ně navážou tréninky měřené, v nichž budou všichni jezdci chtít zajet co nejlepší čas, aby si zajistili co nejvýhodnější postavení na startu prvních závodních kvalifikačních jízd. Ty odstartují v 16.00.

Hodně "nabitý" bude nedělní program. První jízdy startují už v 8.30. Po kvalifikačních jízdách jsou na programu od 14.30 semifinálové a finálové jízdy. Program zpestří i tradiční slavnostní představení jezdců, které je naplánováno na 10.30.

A kde hledat favority kategorií? V Super Buggy to budou především Stubbe, Nikodém, Jordák, Feuillade, Grencis nebo Mercier, překvapení se očekává od místního matadora Václava Fejfara, který se po mnoha letech vrací za volant speciálu buggy. Nejvíce jezdců je přihlášeno v Buggy 1600 - třiatřicet. Tady budou útočit na nejvyšší příčky Peters, Wibbeler, Holzleitner a doufejme že i Novotný a Hartman. Kategorii Junior Buggy letos vévodí Češi. Potvrdí svoje ambice Arnošt Florián a sourozenci Pytlounovi? Velmi pěkným výkonem se prezentovala Eliška na posledním závodě v Matschenbergu.

V kategorii Cross Car budou chtít být rovnocennými soupeři s trojicí Hernandez, Comte a Méat také naši jezdci Petr Doležal a Adam Kotaška. Překvapením je dvacítka startujících v nemistrovské kategorii Touring Autocross, kde mohou startovat i vozy kategorie H. Tady platí za největší favority Petr Šimurda, Marcel Dlesk a Otakar Výborný. Devět autokrosových nadějí se utká v prezentačním závodě třídy RB 160.

Po třech závodech ME je pořadí následující:

Super Buggy: Nikodém, 2. Stubbe, 3. Feuillade, 6. Jordák, 7. Antony

Buggy 1600: Wibbeler, 2. Peters, 3. Jaspers, 7. Novotný

Junior Buggy: Florián, 2. Pytloun, 3. Duřt, 6. Pytlounová

Cross Car: Méat, 2. Firenze, 3. Comte, 9. Kotaška

Pavel Vydra

Foto: Aleš Rančák

foto

foto

foto

foto

foto