První přípravný zápas fotbalistů SK Jičín

18. 07. 2022 Fotbal « zpět

Jičín - Po krátké letní pauze nastoupili v sobotu 16. července hráči SK Jičín po týdenním fyzicky náročném tréninku k prvnímu přípravnému utkání na hřišti účastníka 1. A třídy v Lázních Bělohradě. Protože kádr prakticky nikdo neopustil a přibylo větší množství hráčů, nastoupili v poločasech dvě zcela odlišné sestavy.

Hráči, kteří přestoupili do SK Jičín v letní pauze: M. Kanta (brankář, TJ Sokol Nemyčeves), D. Kanta (TJ Sokol Ruprechtice), P. Horáček (FC Lomnice n/P), J. Macháček (TJ Dvůr Králové n/L), M. Vacek (FC Lomnice n/P). Dalších několik hráčů trenéři zkouší a o jejich osudu se bude teprve jednat.

TJ Lázně Bělohrad - SK Jičín 2:0 (1:0)

První poločas začal pro Jičín nešťastně, již ve 4. minutě brankář nezareagoval na nečekanou umístěnou střelu k levé tyči a domácí vedli 1:0. V dalším průběhu si Jičínští vypracovali několik šancí, ale několikrát Dítě, Glos a další nedokázali dotáhnout svoje nadějné příležitosti do brankového efektu. Domácí hráli agresivně, ale další branku již nevstřelili.

Ve druhém poločase vystřelil v 51. minutě těsně nad ze 22 m Klaban, stejnou střelou ho napodobil i domácí hráč v 59. minutě. Stejně jako v prvním poločase, i v tomto zůstali šance Fidricha, Štěpánka a dalších nevyužité. Naopak domácí v 89. minutě využili individuální chybu jičínského hráče a pečetili konečný výsledek na 2:0. Tentokrát o výsledek nešlo, byl to první zápas z plné přípravy, množství nových hráčů. V úterý jede tým Jičína do Kosmonos, ve čtvrtek do D. Bousova a náročný týden zakončí nedělní zápas v Poděbradech. (kla)

Komentář trenéra Beneše: "První přátelské utkání splnilo svůj účel. Dvě různé jedenáctky v každém poločase a tedy velké množství hráčů, které jsme mohli v našem týmu sledovat ve hře z plného tréninkového procesu po opravdu náročném tréninkovém týdnu na výborném pažitu s kvalitním soupeřem. Jsem za to utkání moc rád, jsem spokojen s přístupem hráčů k samotné hře a věřím, že nasazení a chuť si kluci z prvního týdne přípravy přenesou i do dalších dnů. A to, co se dnes nepovedlo, do prvního mistráku společně napravíme. Výhry přijdou, makáme dál!"

Sestava Jičína 1. poločas: M. Kanta - Švec, Buchvald, Čeřovský, Beneš - Joukl, Nálevka, Lánský, P. Horáček - Dítě, Glos.

Sestava Jičína 2. poločas: Skořepa - Klaban, Štěpánek, Florian, Sajdl - Lemak, Kuncíř, D. Kanta, J. Matějka (73. Zezulka) - Machačný, Fidrich.