Druhý přípravný zápas fotbalisté Jičína vyhráli

21. 07. 2022 Fotbal « zpět

Jičín - Za úmorného vedra cestovali fotbalisté Jičína v úterý 19. července k dalšímu přípravnému utkání do Kosmonos.

SK Kosmonosy - SK Jičín 0:3 (0:0)

Na neskutečném pažitu začali Jičínští aktivně. Ve 2. a 4. minutě se do dobrých příležitostí dostali Fidrich a Dítě, branka z toho ale nebyla. Ve 14. minutě na levé straně vysunul Beneš Fidricha, brankář ale na zemi střelu chytá. V 17. minutě střílí z vápna vedle branky Matějka. Ve 29. minutě po rohu střílí Zugar, brankáře ale nepřekonal. Ve 31. minutě po nákopu od jičínské branky prodloužil Marek hlavou na Dítě, ten už ale neměl dostatek sil na kvalitní zakončení a jeho střela byla snadnou záležitostí pro domácího brankáře. Ve 33. minutě unikl po levé straně Marek, z úhlu místo střely přihrál před branku, kde ale nabíhající Beneš na míč nedosáhl a ten končí s tečí za brankou. Z následného rohu hlavičkuje Dítě vedle branky. Ve 36. a 38. minutě se do brejku dostali i domácí, jičínská obrana ale větší nebezpečí nepřipustila.

Ve 49. minutě unikl po levé straně Fidrich, předložil na "desítku" Dítěti, ten ale sám ve 110procentní šanci neskutečně minul! V 71. minutě Jičín odvrací v poslední chvíli šanci domácích na roh. V 73. minutě vyvezl z obranné poloviny Jičína míč Lánský, vysunul Marka, ten se zbavil obránce a ke vzdálenější tyči konečně střílí branku, 0:1! V 84. minutě unikl po levé straně Joukl, branku ale těsně minul. V 86. minutě vystihl Dítě špatný aut domácích a z těžké pozice dává branku na 0:2! Další chybu na levé straně potrestal v 88. Joukl a stanovil konečný výsledek na 0:3! Vítězství určitě potěší, ale jde jenom o přípravu. V dnešním počasí si všichni hráči sáhli až na dno svých sil. Ve čtvrtek zajíždí Jičín k dalšímu utkání do Dolního Bousova. (kla)

Komentář trenéra Beneše: "Dnes jsme podali na perfektní trávě v Kosmonosích mnohem kompaktnější výkon, domácí jsme nepouštěli do končení a sami si vytvořili dost příležitostí ke skórování. I dnes nás ovšem koncovka dlouho trápila, ale poctivost ve hře však ovoce přinesla a góly tam nakonec napadaly. Hráčům za dnešní výkon v obrovském vedru děkuji."

Sestava Jičína: M. Kanta - Čeřovský (46. Švec), Kuncíř, Lánský, Beneš - D. Kanta (57. Joukl), Zugar, V. Matějka (57. Zezulka), Fidrich (79. D. Kanta) - Machačný (19. Marek, 75. V. Matějka), Dítě.

Branky: 73. Marek, 86. Dítě, 88. Joukl.