Jičínští reprezentanti přivezli z MS v MTBO čtyři medaile

29. 07. 2022 Orientační běh foto: 1 « zpět

Jičín - Jedna stříbrná a tři bronzové z celkem třinácti medailí, které vybojovala česká výprava na Mistrovství světa v MTBO (orientačních závodech na horských kolech) ve Falunu, putovaly do Jičína.

Dvě si přivezl junior Matěj Tuma. Ve štafetě spolu s Adamem Černíkem a Tomášem Zrníkem skončili na třetím místě a třetí dojel i ve velmi rychlé, ale na navigaci náročné sprintové trati. V závodě na střední trati, tzv. middlu, dojel na 4. místě a i na dlouhé trati v závodě s hromadným startem se umístil do desátého místa.

Stabilně do desátého místa jezdila také Rozálie Kuchařová, který spolu s Natalií Chamraďa a Lucií Nedomlelovou vybojovala bronzovou medaili ve štafetách.

V elitní mužské kategorii se Vojtěch Stránský stal po perfektním výkonu na sprintové trati vicemistrem se ztrátou pouhých dvou vteřin na titul. Povedl se mu i závod s hromadným startem, kde skončil na 7. místě.

Česká výprava z Falunu přivezla celkem 13 medailí, z toho dva mistrovské tituly v elitní kategorii, které na krátké trati a ve sprintu vybojoval Kryštof Bogar.

Příští rok se mistrovství světa v MTBO koná díky podpoře Jičína, Nové Paky, Královéhradeckého a Středočeského kraje v Jičíně a okolí. Více informací na www.wmtboc2023.cz. (ven)

Všechny české štafety (junioři, juniorky, elita ženy i muži) vybojovaly 3. místa. Jičínští reprezentanti v dolní řadě: Rozálie Kuchařová zcela vlevo, Matěj Tuma zcela vpravo. Foto: Valerie Kamererová

foto