Zepos Cup ovládli házenkáři Považské Bystrice, domácí skončili druzí. Ve středu Jičín hraje doma další přípravné utkání

22. 08. 2022 Házená « zpět

Jičín - V pátek a sobotu proběhl v Jičíně tradiční mezinárodní turnaj házenkářů Zepos Cup 2022. Turnaj se poprvé v historii hrál systémem final four, tedy s dvěma semifinálovými zápasy, druhý den byly na programu duely o konečné umístění.

V prvním pátečním střetnutí vyzvali Považskobystričtí účastníka nejvyšší společné belgicko-holandské soutěže, tým HUBO Handball. Utkání mělo po celých šedesát minut naprosto vyrovnaný průběh, z postupu do sobotního finále se nakonec po výhře 27:26 radovali házenkáři slovenského celku.

Ve druhém semifinále změřili síly hráči domácího O2xyworld HBC Jičín s týmem nižší německé soutěže, ESV Lokomotive Pirna. Až do 20. minuty nabídlo střetnutí rovněž dramatickou a vyrovnanou bitvu. V závěru prvního dějství se dostali Jičínští do náporu, ze kterého resultovalo poločasové vedení 16:11. Ve druhé půli pokračovali domácí v solidním představení, prezentovali se několika pohlednými akcemi a nakonec zvítězili 30:22.

V sobotním utkání o 3. místo zvítězil celek HUBO Handball nad Pirnou 33:29 a radoval se ze zisku třetího místa.

Ve finále chtěli házenkáři Považské Bystrice oplatit Jičínským porážku 30:25 ze čtvrtečního přátelského utkání. V úvodu tomu ale nic nenasvědčovalo, házenkáři Jičína se ujali vedení 2:0 a do posledního duelu turnaje tak vstoupili velmi nadějně. Považskobystričtí i díky skvělému výkonu svého gólmana dokázali stav postupně srovnat a v závěru úvodní třicetiminutovky odskočili na 14:10. Na hráčích domácího celku se začal projevovat náročný program, sobotní duel byl už sedmým utkáním v deseti dnech. Ve druhém poločase již házenkáři Jičína nenašli síly, aby vývoj střetnutí zdramatizovali a nakonec podlehli 15:22.

Z vítězství v turnaji se tedy radovali házenkáři slovenského týmu MŠK Považská Bystrica s trenérem Václavem Strakou, bývalým hráčem Jičína. Domácí obsadili druhou příčku, bronz putuje díky týmu HUBO Handball do Belgie, čtvrtou příčku obsadila německá Pirna. Direktoriát vyhlásil nejlepším brankářem turnaje považskobystrického Ladislava Kovačina, nejlepším hráčem se stal domácí Ľuboš Hlipala.

Další přípravné utkání házenkářů Jičína

Již ve středu 24. srpna sehrají házenkáři O2xyworld HBC Jičín další přípravné utkání, od 19.30 přivítají německý celek HSG Freiberg, do kterého zamířili po uplynulé sezoně Filip Veverka a Michal Naimann.

(HBC)