Václav Tauber vítězem novopackého dortu

29. 08. 2022 Ostatní foto: 1 « zpět

Nová Paka - Hlavní cenu, krásný dort za vítězství v tradičním tenisovém turnaji mužů, jehož 51. ročník se konal v Nové Pace ve dnech 20. až 22. srpna, si odvezl nejvýše nasazený Václav Tauber z LTC Slovan Kladno. Finále bylo kláním dvou nejvýše nasazených hráčů a utkání mezi Tauberem a Lukášem Kelnarem z LTC Pardubice přineslo zajímavý tenis. Tauber hrál dlouhou hru a nutil soupeře k chybám. Třetí místa ve dvouhře vybojovali Jakub Matouš z TJ Lázně Bělohrad a David Zourek z ŽLTC Brno, který musel vzdát svůj semifinálový zápas kvůli poranění třísla.

Singl přinesl zajímavé a dramatické zápasy již od úvodního kola. Ozdobou turnaje byla klání mezi Dominikem Knutsonem (TC Dvůr Králové) a Lukášem Gernatem (SK Matchball Česká Lípa), Zourkem s vítězem z roku 2016 Ladislavem Zeleným (TK Eden) a domácím Patrikem Matoušem s Jakubem Řehákem (TK Eden).

Čtyřhru ovládli vítězové z roku 2014 a překvapení turnaje Jaroslav Hanuš (TJ Lázně Bělohrad) s domácím Patrikem Matoušem, kteří se k dortům za vítězství probojovali až z předkola a stali se postrachem favoritů. Na cestě turnajem postupně porazili nejvýše nasazené Daniela Bretta (TCEN Hrádek nad Nisou) s Oliverem Kotaracem (TJ Sokol Vysočany), trojky Zeleného s Řehákem a ve finále čtvrté nasazené Gernata se Zourkem. Fináloví soupeři sice vzdali kvůli zranění Zourka, ale zaslouží uznání za svůj bojovný výkon v semifinále proti Kelnarovi s Jakubem Matoušem a odvahu finále alespoň zkusit.

Finalisté dvouhry a vítězové čtyřhry si odvezli krásné dorty od Lenky Gottšteinové, všichni medailisté pak finanční odměny a autokosmetiku od firmy DF Partner. 51. ročník se celkově velice vydařil, pořadatelé měli štěstí na počasí, kdy v Nové Pace na rozdíl od většiny zbytku republiky téměř nepršelo. Lehký déšť narušil pouze nedělní ranní čtvrtfinále dvouhry. Jan Blažek

Výsledky - dvouhra semifinále: Tauber - Zourek 7:6 (4), 3:0 scr., Kelnar - Jakub Matouš 6:0, 6:0; finále: Tauber - Kelnar 6:4, 6:2. Čtyřhra semifinále: Hanuš / Patrik Matouš - Zelený / Řehák 6:4, 6:2, Gernat / Zourek - Kelnar / Jakub Matouš 7:6 (7), 6:4; finále: Hanuš / Patrik Matouš - Gernat / Zourek 5:2 scr.

Finalisté dvouhry Václav Tauber a Lukáš Kelnar. Foto: Jan Blažek

foto