Orientační běžci vyhlížejí finální závody letošního roku

06. 10. 2022 Orientační běh « zpět

Jičín - Už o tomto víkendu se ve Výšince u Dvora Králové nad Labem koná vrchol sezony pro orientační běžce, Mistrovství ČR štafet a smíšených družstev a také Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva.

Skvělou sezonu má letos za sebou Nikola Zlámalová, která v elitní kategorii žen prorazila do TOP 10 hned dvakrát v rámci Českého poháru a na MČR na klasické trati byla dokonce 8.! Také Sheila Havrdová si postupně dobývá postavení mezi soupeřkami, ve sprintovém závodě Českého poháru vybojovala stříbro.

Na mistrovství republiky štafet mají šanci na dobrý výsledek především jičínské dorostenecké štafety. Dívky doběhly v nominačním závodě jen 12 vteřin za 3. místem, což je s ohledem na to, že běžně běhají s o kategorii staršími soupeřkami famózní úspěch. Stejně tak dorostenci předvádějí stabilní výkony, dosud byli v pohárových závodech štafet dvakrát sedmí a to jsou stejně jako děvčata o dva roky mladší než soupeři. (ven)