Házenkáři Jičína prohráli potřetí v sezoně nejtěsnějším rozdílem

23. 11. 2022 Házená « zpět

Jičín - Po čtvrteční porážce ve Frýdku-Místku nastoupili házenkáři Jičína v sobotu 19. listopadu proti mladému celku HC ROBE Zubří. Hosté v předchozím kole překvapivě ztratili bod v Hranicích, tento výsledek chtěli odčinit na palubovce městské sportovní haly v Jičíně. Domácí chtěli navázat na předchozí úspěchy na vlastní půdě a připsat si další extraligové body.

O2xyworld HBC Jičín - HC ROBE Zubří 29:30 (15:13)

Úvod utkání patřil hráčům Zubří, kteří neustále drželi mírný náskok. Ve třinácté minutě snižoval po pěkné kombinační akci Matouš na 5:6, ovšem Zuberští následně dvěma góly odskočili na tříbrankový rozdíl. Druhou polovinu úvodního dějství ale ovládli domácí házenkáři. Základem obratu bylo zlepšení v jičínské defenzivě, v útoku dokázali domácí přečíslovat zuberskou obranu a vývoj utkání brankou J. Dolejšího otočili, 12:11. Hosté sice v závěru půle srovnali na 13:13, poslední slovo ale měli Jičínští. Nejprve se prosadil Kastner, na 15:13 upravil Kovařík.

Po změně stran drželi házenkáři Jičína jednogólový až třígólový náskok, bojovně naladění hosté ale víc nedovolili. V polovině druhé půle se dvakrát v krátkém sledu prosadil A. Dolejší, přičemž domácím barvám zajistil vedení 24:22. Házenkáři Jičína mohli náskok navýšit, několikrát ovšem narazili na skvěle chytajícího gólmana Zubří. Protože hosté neměli s přesným zakončením takové problémy, otočili stav z 25:23 na 25:26. Jičínští ale následně odpověděli stejnou mincí, na 26:26 srovnal Freiberg, o chvíli později upravil na 27:26 Kovařík. Necelé tři minuty před koncem se znovu trefil Freiberg, 28:27, ovšem hosté dvěma góly levorukého Bajera strhli vedení na svou stranu. Půl minuty před koncem se individuálně prosadil J. Dolejší a srovnal na 29:29. Výhodu posledního útoku zápasu měli Zuberští. Šest vteřin před závěrečným klaksonem rozehráli volný hod, balónu se zmocnil Palát, jenž naskočil na devíti metrech a mířil přesně. Domácí tak prohráli 29:30 a ztratili důležité body.

Házenkáři Jičína tedy prohráli potřetí v sezoně nejtěsnějším rozdílem jediné branky. Tentokrát doplatili zejména na horší koncovku, řada jejich šancí zůstala nevyužita. Také v obraně domácích se objevovala okénka, která individuálně výborně vybavení hráči Zubří dokázali potrestat.

Sestava a branky Jičína: Machalický, Pleva - J. Dolejší 6/1; Kovařík 5; Hlava 4; Matouš 3; Freiberg, J. Drbohlav, A. Dolejší a Kastner po 2; Rychna, Doškář a Pekař po 1; Š. Drbohav; Thorovský; J. Hájek.

Fakta - sedmičky 1/1:1/1, vyloučení 4:2, ČK 0:1, diváků 521. Rozhodčí Moravec, Tůma.

Sled branek: 1-2; 4-4; 4-6; 7-10; 10-10; 12-12; 15-13; 17-14; 20-18; 23-21; 25-23; 28-27; 28-29; 29-29; 29-30

Další zápas sehrají jičínští házenkáři v sobotu 26. listopadu, kdy se v dalším veledůležitém utkání představí v Novém Veselí. (HBC)