Florbalisté Sokola Ostroměř nejlepší ve Rtyni

01. 05. 2007 Florbal foto: 1 « zpět

Ostroměř - Velkým úspěchem skončil pro družstvo Tělocvičné jednoty Sokol Ostroměř florbalový turnaj neregistrovaných ve Rtyni v Podkrkonoší, který se hrál v sobotu 28. dubna. Vítězstvím si ostroměřští florbalisté vybojovali právo účasti na dvoudenním oblastním přeboru v Praze - oblast západ (Česká republika).

Ačkoli florbalisté Sokola Ostroměř odjížděli bez čtyř hráčů základní sestavy, kteří měli povinnosti v jiných sportovních klubech, a nedělali si žádné velké ambice, nakonec chybějící hráče nahradili, ne-li zcela předčili. Perfektně plnili taktické pokyny trenérů, kolektivním výkonem po zásluze všechna ostatní družstva přehráli a postoupili do závěrečných bojů.

Celým turnajem prošli bez zaváhání, vyhráli všechna utkání a sklidili obdiv soupeřů, kteří na ně nedokázali najít žádnou účinnou protizbraň. Celkové skóre ze všech odehraných zápasů se jim zastavilo na čísle 32:18 (nejvíce vstřelených branek ze všech účastníků turnaje). Hlavně vítězství Ostroměře ve finálové skupině nad Dvorem Králové v poměru 9:2 si vysloužilo i potlesk diváků na tribunách.

Ostroměřští tak právem při slavnostním zakončení převzali od pořadatelů pohár a zlaté medaile a ve dnech 12. a 13. května je čeká závěrečný turnaj v Praze. Více informací na stránkách www.ostromer.cz/sokol. Jan Novák

Výsledky florbalistů TJ Sokol Ostroměř

Základní skupina: Ostroměř - Červený Kostelec A 4:3, Ostroměř - Česká Skalice A 4:3, Ostroměř - Nový Hrádek 5:4.

Finálová skupina: Ostroměř - Dvůr Králové n/L 9:2, Ostroměř - Česká Skalice B 6:3.

Sestava Ostroměře: Bidlo Filip, Černý Lukáš, Miškář Dominik, Němeček Daniel, Odstrčilík Vojtěch, Šmejcová Nikola, Vávra Jan a Vávra Vojtěch. Trenéři Vávra Miloš a Novák Jan st.

FOTO: archiv klubu

foto