Na půdě favorita v Zubří utrpěli jičínští házenkáři další porážku
12. 11. 2007 Házená « zpět
Zubří - V sobotu se házenkáři jičínského Ronalu představili v televizním utkání na půdě jednoho z favoritů extraligy, celku HC Gumárny Zubří.
Hosté chtěli na Moravě odehrát solidní partii a pokusit se domácí potrápit. V sestavě Jičína se znovu neobjevil zraněný pivot Bareš, jehož absence v obranné formaci je více než znát. Naopak po delší době do utkání naskočil Mašát.
HC Gumárny Zubří - HBC Ronal Jičín 33:23 (16:9)
Házenkáři domácích Gumáren změnili počáteční stav až ve 3. minutě a ujali se vedení 1:0. Hosté odpověděli proměněnou sedmičkou z ruky Krále a srovnali na 1:1. Na obou stranách pracovaly dobře obrany, hráči Zubří praktikovali zatažený systém 0-6, Jičínští aktivnější 1-2-3.
Domácí se však přece jen dostávali do výhodnějších střeleckých pozic, a přestože v brance hostů stál výborný Kynčl, odskočili na 5:2.
Házenkáři jičínského Ronalu na tento náskok dokázali včas zareagovat. Nejprve se trefil Hrubý, následně přidal dvě branky Brykner, a bylo srovnáno, 5:5. Vyrovnaný stav byl ještě v 16. minutě první půle, 6:6.
Poté však hosté zastavili útočné akce domácích pouze za cenu faulů a následné přesilovky zužitkovali Zuberští k velkému náporu a získání uklidňujícího vedení 11:6. Průběžný výsledek opravdu přinesl do řad domácích potřebné zklidnění, ti navíc přešli na aktivní obranu 2-4, proti níž se hosté prosazovali jen velmi těžko.
Do konce úvodní třicetiminutovky v již naprosté pohodě hrající domácí zvýšili na 16:9, když poslední tři branky Jičína dával Kořínek.
Po změně stran nejprve domácí zvýraznili svůj náskok na rozdíl osmi branek, 18:10, ovšem potom přišly chvíle patřící jičínskému celku. K větší aktivitě zavelel zejména nastoupivší Mašát. Ten dva góly vstřelil sám, na další přihrál a především jeho zásluhou hosté snížili na mnohem přijatelnějších 18:13.
Radost Jičínských ale netrvala dlouho. Domácí opět zvýšili obrátky a šňůrou čtyř gólů opět dali rázně vědět, kdo je na hřišti pánem, 22:13. Hosté nesložili zbraně, bojovali, chtěli uhrát co nejpřijatelnější výsledek a snížili na 24:17.
Znovu se ale potvrdilo, že pokud se házenkáři Zubří dostanou na domácí palubovce do herní pohody a vytvoří si dostatečný gólový odstup, je velmi těžké utkání zdramatizovat. Domácí stále drželi vysoké tempo a postupně přidávali k již vypracovanému náskoku další branky, 30:17. Šest minut před koncem byl stav 33:19, ovšem hosté v závěru alespoň zkorigovali na konečných 33:23.
Házenkáři Jičína drželi se soupeřem krok v první čtvrtině utkání. V dalších fázích duelu se projevila zejména větší trénovanost domácích, v jejichž kádru hraje převážná většina mladých odchovanců, kteří se znají od žákovských let. Domácí se opírali rovněž o kvalitní výkony gólmanů, přestože i jičínští Kynčl a později Veverka odchytali slušné utkání.
V dresu Jičína solidní formu z posledních zápasů potvrdil Král, jehož úspěšnost střelby, v tomto utkání především ze sedmimetrových hodů, je hodně vysoká. Vidět byli také Brykner a Kořínek, na pivotu Hrubý a ve druhém dějství Mašát. Ostatní hráči se příliš neprosadili a i to byl důvod, proč odešli Jičínští poraženi rozdílem deseti branek.
Fakta - sestava a branky Jičína: Kynčl, Veverka - Král 5/4; Kořínek a Brykner po 4; Hrubý 3; Mašát a Půta po 2; Vtípil, Masák a Kvasnička po 1; Babák; Lepieš; Kriso.
Sedmičky 6/4:4/4, vyloučení 3:6, ČK 0:0, rozhodčí Simu, Martiník, diváků 500. Sled branek: 3-2; 5-2; 6-6; 11-6; 14-8; 16-9; 18-10; 18-13; 23-14; 30-18; 33-19; 33-23.
V neděli 18. listopadu cestují házenkáři HBC Ronal Jičín k dalšímu těžkému utkání do Hranic. Střetnutí opět vysílá od 14:30 hodin sportovní stanice ČT4 Sport. (bama)