Východočeský pohár orientačních běžců
31. 03. 2008 Orientační běh « zpět
Luštěnice - Orientačním běžcům začala sezóna závodů východočeského poháru. Východočeská oblast, která má nejvíce registrovaných závodníků v republice (1300), zahrnuje Královéhradecký a Pardubický kraj.
Jarní část bude mít 9 závodů a mistrovství oblasti. Závodníci budou bojovat o nejlepší umístění v soutěži družstev i v žebříčcích všech kategorií.
První závod proběhl v sobotu 29. března v Luštěnicích u Mladé Boleslavi. Běželo se v mírně zvlněném terénu s velkým množstvím zákopů a jam, v bývalém vojenském prostoru sovětské armády. Pro velkou vzdálenost od centra obou krajů startovalo jen 700 závodníků.
Výsledky závodníků Sportcentra Jičín:
V kategorii H21 vyhrál jičínský Jan Palas, který nyní studuje a závodí za Brno, 3. se umístil Štěpán Holas.
V nejsilněji obsazené kategorii mužů C zvítězil s velkým náskokem Jan Beneš, 4. Tomáš Kalenský, 17. Tomáš Hanzl, 24. Petr Zlámal, H45 - 1. Pavel Řehák, H55 - 2. Vladimír Mikan, H12C - 3. Jan Štál, 9. David Zlámal, H12D - 1. Tomáš Řehák. 3. Zdeněk Zikmund, D14 - 8. Anna Šmejcová, D18 - 9. Olga Procházková, D21 - 7. Lucie Soukupová, D45C - 1. Iva Benešová, D45D - 1. Věra Bienová, D35 - 1. Zdena Zlámalová.
Dalším závodem VČ oblasti bude v sobotu 5. dubna závod v Hradci Králové u rybníka Na Biřičce. (jh)