Filip Eberl vítězem Brtevmana 2008

08. 07. 2008 Cyklistika foto: 4 « zpět

Lázně Bělohrad - Výborná konkurence se sešla na finále Krkonošského poháru horských kol ve sváteční neděli v obci Brtev u Lázní Bělohradu. Tradičního Brtevmana připravil místní oddíl VELO-KUBA Lázně Bělohrad ve spolupráci s městským úřadem.

Úderem desáté hodiny začaly na zkráceném okruhu kroužit žákovské kategorie. Mezi mladšími triumfovali Jana Adámková (BP Lumen Úpice) a jičínský Lukáš Kunt v dresu Loko Trutnov. Mezi staršími pak Karolína Novotná (Scott Scania Team Kolín) a Tomáš Kalojíros (TJ Jiskra Hořice), který se tak stal jediným letos neporaženým bikerem, když zvítězil ve všech pěti dílech seriálu.

V 11 hodin pak byl odstartován hlavní závod a na 4500 m dlouhém okruhu s převýšením 175 metrů začaly kroužit kategorie kadetů, juniorů, příchozích, žen a mužů masters i open.

Z kadetů byl jednoznačně nejrychlejší Daniel Máka (Whirlpool Author) a Vendula Kuntová (Dukla Praha). Jičínská závodnice potvrdila, že ne náhodou vede český pohár této kategorie, druhé v cíli Daniele Černé z České spořitelny nadělila 6:44 min. I nejrychlejší junior Jakub Friml zvítězil stylem start-cíl s náskokem téměř tří minut. Dobrý výkon podal i novopacký Radek Ostrčil v dresu týmu Whirlpool Junior HK. Mezi dívkami stanula na nejvyšším stupni Markéta Sládková.

V kat. příchozích vybojoval prvenství Petr Karajanis (Bon Servis Trutnov) o téměř minutu před Pavlem Novotným z Vrchlabí. Ze zástupců našeho okresu byl nejlepší domácí Martin Kubánek (VELO-KUBA) na osmé příčce.

Mezi ženami se zaslouženou vítězkou stala zkušená Ilona Bublová (Rock Machina Cyklomax). Druhé místo vybojovala Petra Tlamková z Trutnova, která během závodu předstihla nakonec třetí I. Pechoutovou.

Kategorii masters, při neúčasti již jistého vítěze seriálu Pavla Crhy (SO Ráj Malá Skála), dominoval závodu tandem týmu Redpoint Pearl izumi Tomáš Čada a Michal Demjanovič. Thomas Kalojíros z Hořic projel cílem na pěkném šestém místě.

Elitní kategorie mužů má v Brtvi vždy skvělé obsazení a nejinak tomu bylo i letos. Bohužel na startu chyběl již jistý vítěz celého seriálu Ondřej Zelený, který bojoval v Itálii na MS v maratonu o co nejlepší výsledek. Na startovní čáře však nechyběl druhý muž průběžného pořadí ČP Filip Eberl (Scott Scania Team Kolín). Ten také od začátku udával tempo a již ve druhém z pěti okruhů poodjel dvojici Michal Vlček (6. nejlepší závodník ČP v kat do 23 let) a Michal Plesník. Michal Vlček poté setřásl Plesníka a před závěrečným kolem snížil ztrátu na Eberla na pouhých 26 sekund. Favorit číslo jedna však drama nepřipustil a nakonec zvítězil s náskokem 40 sekund.

Brtevman 2008 se tak stal kořistí Filipa Eberla. Ze závodníků z nejbližšího okolí byl nejrychlejší lomnický Petr Vedral, který se probojoval dokonce do elitní desítky. Třinácté místo pak vybojoval bělohradský Jiří Štefan a jen o příčku za ním projel cílem Jan Pomikálek z Hořic

Celé odpoledne završil závod pro místní děti, kde se vyřádili i ti nejmladší a vlastně i jejich rodiče. Každý, kdo se tohoto závodu zúčastnil, obdržel ceny, stejně jako nejlepší tři ve všech kategoriích. Kompletní výsledky naleznete na oficiálních stránkách seriálu www.krkonosskypohar.cz a sestřih zajímavostí i na internetové televizi www.nasetelevize.cz. (jk)

10. Arnošt Bernard (VELO-KUBA L. Bělohrad) 43:17.1

Foto: J. Voves Foto č. 1: Vítěz Filip Eberl v plném nasazení na trati Brtevmana 2008 Foto č. 2: Tomáš Kalojíros (Jiskra Hořice) v rozhodujícím nástupu závodu st. žáků Foto č. 3: Vítězná radost Tomáše Kalojírose, který zvítězil ve všech pěti dílech letošního krkonošského poháru Foto č. 4: Filip Eberl (Scott Scania Team), Michal Vlček (KC Kooperativa), Michal Plesník (Scott Hagget MTB), Marek Nebesár (KC Koopertiva) a Tomáš Berger (CK CARLA Dvůr Kr. n/L)