Štěpán Trmata bojoval na Mistrovství republiky v bikemaratonu

28. 07. 2008 Cyklistika « zpět

Frenštát p/R - Do Frenštátu pod Radhoštěm se v sobotu sjela většina české maratonské elity doplněná i o závodníky specializující se spíše na cross country, neboť bikovému Kelly's Beskyd Tour bylo přiklepnuto pořádání šestého mistrovství České republiky v maratonu horských kol.

Když na frenštátské věži začaly zvony odbíjet devátou, vyrazil balík čítající zhruba dvě stovky závodníků vstříc šestaosmdesáti kilometrům s převýšením okolo 3100 metrů v těžkém beskydském terénu.

To vše navíc ztěžovalo počasí. Ráno byla trať řádně promáčená, Beskydy totálně schované v mlze a hranice viditelnosti byla jen pár metrů.

S těžkými podmínkami se však velice dobře vypořádal jičínský Štěpán Trmata, který v absolutním pořadí mezi profíky obsadil 43. příčku a ve své kategorii muži hobby do 30 let vybojoval dokonce 7. příčku. Na kratší trati 45 km pak zajela čtvrtý nejrychlejší čas mezi ženami jeho oddílová kolegyně z Maraton centra Jičín Eva Dušková (v absolutním pořadí jí patří 81. příčka). (jk)