Vítězem promáčeného HAVEX MTB Maratonu Václav Hlaváč

18. 08. 2008 Cyklistika « zpět

Vrchlabí - Přes nepřízeň počasí se více než stovka bikerů a bikerek vydala v sobotu na trať HAVEX MTB Maratonu. Čekalo je náročných 50 km s převýšením 1240 metrů na okruhu dlouhém 25 km, který absolvovali dvakrát.

Po startu čekal na peloton rovinatější úsek v areálu vrchlabského letiště a po zhruba 3 km začal všem boj se stoupáním až na Strážné. Po krátkém vydýchání se na asfaltovém úseku, mohli cyklisté doplnit tekutiny u první občerstvovací stanice. A potom již znovu vzhůru až na Hříběcí a poté Husí boudy. Následoval dlouhý sjezd do Dolního Dvora a fyzicky i technicky náročné stoupání na Vápenici. Odtud rychlý sjezd po poli do Horního Lánova a po občerstvení v prostou startu a cíle vzhůru do druhého kola.

Největším favoritem závodu byl reprezentant Filip Eberl, který letos podává výborné výkony i v ČP. Také nechyběl v trojici uprchlíků, ve které jej doplnil jeho oddílový kolega ze stáje SCOTT SCANIA TEAM Václav Hlaváč a Michal Kaněra z náchodského týmu Axit Doldy.

Bylo jasné, že vítěz se bude rekrutovat z této trojice. V závěrečných těžkých pasážích odpadl jako první Kaněra (nakonec ztratil 17 sekund) a v dlouhém spurtu pak vybojoval vítězství trochu překvapivě Hlaváč o 6 sekund před Eberlem. Čtvrtý dojel se ztrátou 1:06 na vítěze domácí Ladislav Rygl a pátý Oldřich Hakl (Toyota Dolák).

Závod byl zařazen zároveň do seriálu SCOTT CUP 2008, kde bojují tříčlenné týmy. Po prvním závodě, který se jel v sobotu 12. července v Lomnici nad Popelkou na trati dlouhé 55 km, zvítězilo ve druhém díle seriálu trio Václav Hlaváč, Filip Eberl, Lukáš Sáblík v barvách formace SCOTT SCANIA TEAM KOLÍN II.

Ze zástupců našeho okresu si velice dobře vedl Petr Kordík z týmu Maraton centrum Jičín, který vybojoval lichotivé 11. místo. Jeho oddílový kolega Aleš Bílek pak byl klasifikován jako 27. Dobře si vedlo i lomnické duo Vojtěch Jindřišek a Petr Vedral. Jindřišek dojel na 18. místě, Vedral na dvacátém. (jk)