V Bozkově nejrychleji favorizovaný Martin Šlégl

26. 08. 2008 Cyklistika « zpět

Železný Brod - Předposledním závodem letošního ročníku pokračovala Pojizerská liga cyklistů, a to premiérově na zcela nové trati Železný Brod (koupaliště) - Podspálov - Podbozkov - Bozkov. Celkem 9 kilometrů dlouhá trasa, kterou připravili pořadatelé z BC Sportu Semily, přilákala na start necelé čtyři desítky závodníků.

Roli favorita číslo jedna splnil s velkým přehledem mladoboleslavský Martin Šlégl (Kerda Colnago Liberec), který zvítězil v čase 15:33 o 22 sekund před Janem Valešem z Bohemia Nový Bor. Výborné výkony předvedlo domácí duo Jaroslav Hájek (16:03) a Martin Hofmann (16:08), kteří vybojovali třetí a čtvrté místo a dokázali tak porazit i vedoucího muže Pojizerské ligy Michala Ryglewicze (Cyklo-Ski J. Žitník).

Ryglewicze dělilo na pátém místě od stupňů vítězů pouhých 8 sekund, ale smutnit nemusel, neboť si připsal další cenné body do celkového hodnocení. Šestý nejrychlejší čas (16:15) pak zajel jeho oddílový kolega Ondřej Mikule, čímž potvrdil své letošní výborné výsledky v celém seriálu. Jen o tři sekundy zpět skončil Pavel Pour z Maraton centra Jičín a bral cennou sedmou příčku.

Celá časovka byla obrovsky vyrovnaná, vždyť bronzového Hájka a desátého Kadlece dělilo pouhých 21 sekund.

Letošní Pojizerská liga cyklistů vyvrcholí v neděli 31. srpna jednodenním etapovým závodem Tour de Benešov. V 10 hodin startuje PROLOG (7 km) na trase: Benešov - Podmošna - Podolí - Podmošna. A ve 13 hodin ETAPA - Roprachtické okruhy (cca 70 km) na trase: Benešov u Semil (Dolní) - Semily - Příkrý - Roprachtice - Poniklá - Mýto - Horní Sytová - Dolní Sytová - Mříčná - Košťálov - Slaná - Semily - Příkrý - Roprachtice - Poniklá - Horní Sytová - Háje nad Jizerou - Benešov u Semil + Dolní Benešov - Horní Benešov (Boudovačkou). Prezence vždy hodinu před startem etapy v Benešově u Semil - Podmošna, hostinec "Podmošnou". (jk)