Vítězem Pojizerské ligy cyklistů Michal Ryglewicz

02. 09. 2008 Cyklistika « zpět

Semily - Letošní Pojizerská liga cyklistů vyvrcholila v neděli 31. srpna jednodenním etapovým závodem Tour de Benešov. V 10 hodin odstartoval 7kilometrový prolog. Své časovkářské schopnosti předvedl v plné síle vedoucí muž PLC Michal Ryglewicz z Cyklo Ski J. Žitník, když zvítězil o 8 sekund před Robinem Spratkem. Závodníci od druhého do desátého místa se pak vměstnali do rozdílu pouhých 13 sekund.

Ve 13 hodin pak odstartovala náročná, 70 km dlouhá etapa Roprachtické okruhy. Vysoké tempo závodu mělo za následek stále se ztenčující skupinu v čele závodu. Do závěrečných kilometrů vydržela pohromadě osmička závodníků. O vítězství v etapě si to rozdali až na cílové pásce Jan Fišar se světoběžníkem Janem Kopkou. První jmenovaný zvítězil o jedinou sekundu.

O celkové vítězství v Tour de Benešov se rozhodovalo ve druhé dvojici, kde projel cílem o 6 sekund před lomnickým Michalem Soukupem (DT Specialized) Jakub Ehrenberger z Cube Teamu a to mu zajistilo celkový triumf.

Celkově třetí skončil o pouhé dvě sekundy zpět vítěz časovky Michal Ryglewicz a to mu s přehledem stačilo na celkové prvenství v letošním ročníku Pojizerské ligy cyklistů. V devítidílném seriálu PLC, kde se započítává do celkového hodnocení šest nejvyšších bodových zisků, nasbíral jako jediný přes 400 bodů (422), tedy o plných 26 více než druhý František Landa z Kooperativy Liberec.

Hodně těsný byl souboj o konečné třetí místo, které s vypětím všech sil uhájil při Tour de Benešov o 6 bodů Martin Vondra před dalším jezdcem Cyklo Ski J. Žitník Ondřejem Mikulem. Páté místo celkově pak bral Rostislav Šádek z Jičína, který na Tour de Benešov chyběl. (jk)