Bikeři z regionu se neztratili na Malevil Cupu

11. 05. 2009 Cyklistika « zpět

Jablonné v/P - Český pohár v maratonu na horských kolech pokračoval o víkendu svým druhým dílem. Po úvodu na moravském Šela Maratonu se česká bikemaratonská špička sešla na další tradiční klasice, Malevil Cupu 2009.

Mezinárodní závod vedoucí jak po české, tak německé straně Jizerských a Lužický hor vždy svou náročností dokonale prověří připravenost všech závodníků.

Na pohárové trati měřící 106 km potvrdil roli favorita náš bývalý vynikající profík-silničář Jan Hruška, který v závěrečných stovkách metrů setřásl i Tomáše Vokrouhlíka (Factor Bike). Třetí Václav Ježek ztrácel již téměř 5 minut.

Ze zástupců našeho regionu měl vynikající úvodní část trati opět lomnický Ondra Mikule, který tak potvrzoval skvělý výsledek z 50. Českým rájem. Při prvním mezičasu, po dvou hodinách závodu, v německém městečku Oybin držel patnáctou pozici, ale pro technické problémy musel v dalším průběhu závodu odstoupit. Nejlepšího času 5:00,55 tak dosáhl Jiří Štefan, závodící v této sezóně za celek Carla-Kupkolo.cz, a ten jej vynesl na pěkné 33. místo absolutně a 10. příčku v kategorii muži hobby. O necelých devět minut byl pomalejší novopacký Daniel Polman (Duratec Cyklo ski Žitník), který ve své kategorii muži 30-39 let vybojoval rovněž 10. příčku, v absolutním pořadí pak skončil 41.

Na kratší 62kilometrové trati, kde startovalo více než osm set bikerů a bikerek, dosáhli velice pěkných umístění Vojtěch Jindřišek a Martin Kohl (oba Pells Bike Team Lomnice n/P), když v kat. muži 30 vybojovali 6., resp. 8. příčku. V absolutním pořadí to pak byla 19. a 24. pozice. Mezi "padesátníky" pak na stupně vítězů díky třetímu nejrychlejšímu času vystoupil Jiří Holas, který na čtvrté místo odsunul svého týmového kolegu z Maraton centra Jičín Jiřího Kazdu. (jk)