Holas ve své kategorii 3. na Houštěckém cyklomaratonu

30. 06. 2009 Cyklistika « zpět

Houšťka - Triumfem téměř domácího týmu Alpine Pro - Author skončil TZB Houštěcký cyklomaraton u Staré Boleslavi. Závod na 80 kilometrů totiž vyhrál Václav Ježek o deset vteřin před Michalem Plesníkem a další čtyři před třetím Janem Matějkou - vítězem závodu Jičínské cykloligy na Tábor. Čtvrtý Petr Tatíček (Merida Bike Ranch) ztratil na vedoucí trio již sedm minut.

Pěkného úspěchu dosáhl Jiří Holas z Maraton centra Jičín, který mezi více než dvěma stovkami startujících vybojoval v absolutním pořadí pěknou 26. příčku a mezi muži nad 50 let bral pomyslnou bronzovou medaili.

Na kratší 56kilometrové trati, kde se představilo téměř 600 cyklistů a cyklistek, s přehledem zvítězil Michal Bubílek (Merida Bike Ranch). Ze zástupců nejbližšího okolí byl nejrychlejší 39. Michal Vlášek z Lomnice n/P. (jk)