Dan Polman v Moravskotřebovském maratonu na bedně

21. 07. 2009 Cyklistika « zpět

Moravská Třebová - Čtvrtý ročník Moravskotřebovského maratonu se konal minulou sobotu za příjemného počasí bez avizovaných přívalových dešťů a silné bouře. Ty se přehnaly přes Moravskou Třebovou těsně po skončení závodu, a vyhlašování výsledků byli pořadatelé nuceni přemístit po střechu místního zimního stadionu.

Značně náročné tratě, jak ta delší osmdesátikilometrová, tak i padesátikilometrová, vedly přes několik strmých i táhlých stoupání, vesměs po upravených lesních cestách, které umožňovaly poměrně rychlé závody bez větších technických záludností.

Na padesátikilometrové trase si velmi dobře vedl mezi 96 bikery packý Daniel Polman, který vybojoval třetí místo, když ve své kategorii 30-39 let skončil druhý. Závod vyhrál náchodský Tomáš Tichý.

Na trase 80 kilometrů, mezi třiapadesáti cyklisty, si ve spurtu čtyř závodníků vybojoval prvenství Luboš Němec z Chotěboře.

"Původně jsem byl přihlášený na dlouhou trať, ale kvůli nachlazení a bolestem v krku jsem se rozhodl přehlásit na padesátku. Trať byla celkem dobře značená. Problém jsem měl na lesní křižovatce asi 5 km před cílem. Dalo se zde jet do třech různých směrů, a šipka nikde. V té době jsem ztrácel jen málo na celkové druhé místo a třetí pozici si s náskokem hlídal. Věděl jsem, že za mnou jede skupinka místních bikerů, tak jsem na křižovatce počkal. Ve třech jsme pokračovali až do cílové rovinky. Asi 200 metrů od cílové pásky jsem zaspurtoval a nakonec dojel na stejné pozici, na které jsem byl před onou osudnou křižovatkou," podělil se o zážitek z tratě Dan Polman. (ur)

Výsledky - 50 kilometrů: 1. Tomáš Tichý (IVT Náchod) 1:58:59 - průměrná rychlost 25,21 km/hod. 2. Ondřej Orság (Sportservis Paseka) 1:59:14 - 25,16 km/hod., 3. Daniel Polman (Team Duratec) 2:06:47 - 23,66 km/hod., 4. Jiří Spurný (Kola Kaňkovský) 2:06:48 - 23,66 km/hod., 5. Josef Voleský (CC Choceň) 2:06:49 - 23,66 km/hod.

80 kilometrů: 1. Luboš Němec (Chotěboř) 3:26:41 - 23,22 km/hod., 2. Jiří Závoda (Říčany u Prahy) 3:26:42 - 23,22 km/hod., 3. Tomáš Kechrt (Šumperk) 3:26:43 - 23,22 km/hod., 4. Marek Müller (KAH Vrchlabí) 3:26:44 - 23,22 km/hod.