Ondřej Mikule na Vysocké časovce stříbrný

11. 08. 2009 Cyklistika « zpět

Vysoké n/J - Svým šestým letošním dílem, Vysockou časovkou, pokračovala Pojizerská liga cyklistů. Tradiční a velice populární chronometr na 12,3 km dlouhé trati z obce Cimbál u Semil končící na náměstí ve Vysokém nad Jizerou přilákal celkem 85 cyklistů a cyklistek. Krásnou atmosféru závodu skvěle podpořilo výborné počasí, a tak z Vysokého odjížděli spokojeni snad všichni, nejen medailisté.

O prvenství svedli, letos již poněkolikáté, dramatický souboj na dálku Petr Mayer z týmu SKC Pečky (vítěz tří závodů letošní Jičínské cykloligy) a lomnický Ondřej Mikule (Cyklo ski J. Žitník), celkový vítěz Jičínské cykloligy 2009. Oba cyklisty dělilo v cíli pouhých 6 sekund, které rozhodly o prvenství Mayera (21,17). V třetím nejlepším čase protnul cílovou fotobuňku Aleš Zárybnický (Eleve - Power Tap), který o 12 sekund odsunul na nepopulární čtvrtou pozici Davida Obšila.

Velice dobrý výkon podali i pátý Martin Háze (22,13 - Jilemnice) a domácí Martin Šikola (22,26), který vybojoval příčku šestou. Do první třetiny výsledkové listiny se prosadila i dvojice Maraton centra Jičín Pavel Pour a Petr Pivrnec. Prvně jmenovanému scházely pouze necelé 2 sekundy na stupně vítězů v kategorii 40-49. Nakonec zde skončil čtvrtý a Pivrnec šestý.

V samostatně vyhlašovaných kategoriích pak na nejvyšším stupni stanula mezi ženami jednoznačně - s náskokem více než šesti minut - Mirka Skrbková (CK Pedál), Artur Baranski (Polsko) byl první o pouhých 12 sekund v kat. chlapi 40-49 a Rudolf Havrda (KC Kooperativa) mezi jezdci na 50 let.

V mládežnických kategoriích pak byli nejlepší Tomáš Dufek (SEBA TANVALD), Pavla Šaldová (Cyklo Vysoké n/J), Jakub Spurný (CC Varnsdorf), Veronika Havlová (Cyklo Vysoké n/J) a Jiří Šlégl (Sokol Podlázky).

Pojizerská liga cyklistů pokračuje v neděli 16. srpna v Bozkově, kde je na programu předposlední díl letošního ročníku. (jk)