Martin Kohl uspěl na deštivém Babím létu

08. 09. 2009 Cyklistika « zpět

Chrastava - Biková sezona běží na plné obrátky i v září. O víkendu se sešlo několik stovek závodníků a závodnic na startu 8. ročníku mezinárodního bikemaratonu Bike Babí léto. Závod se konal za silného větru a téměř neustálého deště. Počasí tedy bikerům ani pořadatelům moc nepřálo, ale většina se s ním poprala se ctí.

Vítězem na nejdelší 88 km dlouhé trase se stal Marek Nebesář (KC Kooperativa SG Jablonec) v čase 3:35:04 hod. O téměř tři minuty před Janem Koptou a Jaroslavem Stadtherrem a stal se tak prvním bikerem, který zvítězil podruhé v tomto závodě. Ze zástupců Jičínska a okolí byl nejrychlejší Jiří Kazda ml. (Sportcentrum Jičín), který vybojoval 35. pozici o minutu a devět sekund před Pavlem Adamů z Cyklo ski J. Žitník.

Na klasické trase 55 km zvítězil Michal Vlček a v ženách Michaela Procházková. S těžkými podmínkami se výborně popral Martin Kohl (Pells Bike Team Lomnice n/P), který se prosadil na vynikající 8. příčku. (jk)