Bikeři Pell´s Bike Teamu zvládli skvěle MČR v maratonu

14. 09. 2009 Cyklistika « zpět

Teplice n/M - Letošní sezona maratonů horských kol vyvrcholila v sobotu patnáctým ročníkem jednoho z nejtěžších a nejhezčích maratonů u nás - Specialized Rallye Sudety v Teplicích nad Metují. Závod se jel zároveň jako mistrovství republiky pro tento rok. Na start přijelo poměřit síly s českou špičkou také hodně bikerů z Jičínska a okolí.

Zhruba v polovině trati se na špici vytvořila silná čtyřčlenná skupinka, v níž kromě hlavního aspiranta na titul, silničního exprofesionála Jana Hrušky (Cyklotrenink.com), byl ještě Jan Jobánek z Merida Biking Teamu, obhájce loňského titulu Jiří Novák a Ivan Rybařík (Volvo Auto Hase). Prvním, kdo odpadl, byl Jan Jobánek. Ne že by snad brněnský maratonec nestačil tempu, ale potkal ho v nevhodném okamžiku pád a při snaze docvaknout se zpět do boje o titul přejel odbočku, zabloudil a nasbíral další drahocenné vteřiny ztráty.

Klasikou Sudet je sjezd z Hvězdy. Právě prudké pískovcové schody protkané kořeny byly dalším místem, kde měl navrch technik Jirka Novák, a dvacet kilometrů před cílem už poněkolikáté odskočil Hruškovi na rozdíl asi dvaceti vteřin. Bronzová medaile v tu dobu poskakovala v rukách Ivana Rybaříka. Loňský vítěz musel pod výjezdem na Hvězdu řešit pomalý defekt zadního kola a k těžkému sjezdu přijel s minutovou ztrátou na vedoucí dvojici. Vzápětí musel řešit další problém, když při pádu svlékl galusku z předního kola.

Napínavý boj o titul se rozhodl v následujícím těžkém stoupání. Hruška si znovu sjel Nováka a silově ihned zaútočil. Tentokrát už Novák nenašel sílu na odpor a rezignoval. V cíli ztratil dvě minuty a tři vteřiny. Poslední mistrovský titul letošní sezony tak patří Janu Hruškovi. Ten si pro něj dojel navíc se zlomeným žebrem a na půjčeném kole.

Výborných výsledků dosáhla na mistrovské trati posílená formace lomnického Pell´s Bike Teamu. V jejím dresu se představil Zdeněk Gold, který projel cílem v osmnáctém nejrychlejším čase a v kategorii M19 vybojoval skvělou 4. příčku. Jaroslav Rygl dosáhl šestadvacátého nejrychlejšího času a v kategorii M30 bral výbornou 7. příčku. A když Vojtěch Jindřišek přidal jednapadesátý čas absolutně (17. v kat. M30), vybojovalo toto trio překvapivé páté místo mezi týmy. To je opravdu velice cenný úspěch podpořený skalpy několika poloprofesionálních formací.

Do nejlepší stovky se probojoval ještě jičínský Aleš Bílek (Maraton centrum), celkově 67. (25. v kat.). Těsně za její hranicí se pak na 125. až 127. místě srovnalo trio Ondřej Mikule (Cyklo ski J. Žitník, v kat. 33.), Štěpán Trmata (Jičín - Stevens.cz, v kat. 53.) a Michal Zima (Zimax Pneu Hořice, v kat. 34.).