Trio Polman, Mikule, Šviha páté na Žacléřské 70

12. 10. 2009 Cyklistika « zpět

Trutnov - Hned dvě varianty tratí, 48 a 70 kilometrů, měli na výběr v jednom z posledních bikových podniků sezony účastníci ojedinělého závodu tříčlenných družstev Žacléřská 70.

Dlouhou variantu vyhrál profesionální tým Scott Scania Kolín ve složení Eberl, Pešek a Friedl. Na druhém místě dojel tým Volvo Auto Hase s Rybaříkem, Ondrou a Honzou Fojtíkem. Třetí místo si vyjela trojice Paudera, Novota a Nebesář (Ski Paudera Fun Bike Kooperativa). Jmenované týmy mezi sebou na dálku sváděly zajímavé souboje na trati vedoucí po cestách Krkonošského národního parku. Díky intervalovým startům byla napínavost boje zaručená až do samotného cíle, neboť nikdo neměl informace, jak na tom je a jak se daří či nedaří jeho soupeřům.

Velice dobře si vedla i kombinovaná lomnická formace Pells - Žitník ve složení Kohl, Jindříšek a Baroch, která nakonec dosáhla 8. nejrychlejšího času se ztrátou 41 minut na vítěze. Jen o 8 minut pomalejší byla trojice Maraton centra Jičín Holas, Kordík a Bílek.

Na kratší trase (48 kilometrů) byl boj o medailové posty samozřejmě daleko vyrovnanější. Na nejvyšším stupínku stanul BPB Team, ale o stupně vítězů bojovala i formace Lidé & hory v čele s novopackým Danielem Polmanem a lomnickými Ondrou Mikulem a Pavlem Švihou. Nakonec je od medaile dělily necelé čtyři minuty, když zajeli pátý nejrychlejší čas. (jk)