Ondřej Mikule těsně za reprezentanty

27. 04. 2010 Cyklistika « zpět

Branžež - Více než tisícovka bikerů si nenechala ujít tradiční jarní maraton Author 50 Českým rájem. Závod ve velmi atraktivním prostředí se startem a cílem u Komárovského rybníka a převýšením 655 metrů na 55 kilometrech přilákal vynikající konkurenci včetně cyklokrosového týmu Budvar Tábor s Ondřejem a Stanislavem Bambulovými, a především úspěšným reprezentantem Martinem Bínou.

V cíli byl nakonec první specialista Michal Bubílek z týmu Kellys Bikeranch, který o více než půl minuty porazil právě dvojici cyklokrosařů z Budvaru Tábor, Martina Bínu a Ondřeje Bambulu.

Skvěle si vedl v takovéto konkurenci lomnický Ondřej Mikule (Cyklo ski J. Žitník), který ztratil pouhé čtyři a půl minuty na stupně vítězů a časem 1:32,55 vybojoval ve spurtu 9. příčku před Vladimírem Pauderou. Dobrou formu v úvodu sezony mezi 1027 klasifikovanými bikery a bikerkami prokázali i 22. Vít Řehák a 28. Jan Švábek z Maraton centra Jičín. (jk)