Vendula Kuntová postoupila v ČP na čtvrtou příčku

16. 05. 2010 Cyklistika « zpět

Kutná Hora - Druhý závod Českého poháru v cross-country Strabag MTB Cup proběhl v sobotu na již tradiční a divácky atraktivní trati v Kutné Hoře. Na okruhu vedoucím v bezprostřední blízkosti chrámu sv. Barbory mazlavé bahno vytvářelo na dlažebních kostkách a schodištích nános, který rozděloval závodníky na technicky zdatné či odvážné a na ty, kteří kritické pasáže sbíhali s kolem na rameni.

Kluzký povrch také zvýšil statistiku úrazů - tři zlomeniny je víc, než je na pohárových závodech běžné. Vítěz kategorie elita Jaroslav Kulhavý od prvního kola jezdil s náskokem 15-20 sekund a s přehledem zvítězil, přestože poslední okruh dojel na píchlém kole(!), čímž potvrdil svou dosavadní domácí suverenitu.

Vendula Kuntová startující stejně jako loni v dresu Dukly Praha vybojovala mezi juniorkami, stejně jako v úvodním pohárovém závodě, velice pěkné páté místo a z českých bikerek byla dokonce čtvrtá nejrychlejší. V celkovém hodnocení se usídlila na čtvrté příčce.

Její mladší bratr Lukáš (Loko Trutnov Radioking) zahájil účinkování v Českém poháru výborným 10. místem, a když stejnou pozici vybojoval mezi téměř čtyřmi desítkami startujících mladších žáků i tentokrát, figuruje díky vyrovnaným výkonům v celkovém hodnocení na 8. příčce.

Výrazně vylepšil svou 32. pozici z úvodního závodu v kategorii muži open novopacký Radek Ostrčil, hájící letos barvy celku Caffe Nannini. V Kutné Hoře dosáhl 18. nejrychlejšího času a v celkovém hodnocení se posunul na 27. pozici. (jk)