Bikeři opět v elitní desítce

04. 05. 2010 Cyklistika « zpět

Liberec - Cyklomaraton Tour, seriál bikových půlmaratonů a maratonů, který se jede letos zároveň jako Český pohár v půlmaratonu horských kol, se už rozjel naplno. Na prvního máje se v Liberci závodilo letos podruhé, úvodní podnik hostily Č. Budějovice. Pro vítězství si tentokrát do cíle v lyžařském areálu ve Vesci přijel Tomáš Vokrouhlík, který stejně jako Stanislav Hejduk, vítěz úvodního závodu, hájí barvy Factor Bike Teamu.

Trať Okololiberce dlouhá necelých 60 kilometrů prověřila čtyři stovky závodníků hlavně ostrými kopci Jizerských hor. Menší technická náročnost okruhu však ve výsledku znamenala pro vítěze velmi rychlý čas, a tak měl šanci uspět dokonce i špičkový silniční závodník Petr Benčík, který vybojoval druhou příčku, když měl o něco více sil než třetí Michal Bubílek.

Závodu se účastnila také početná skupina závodníků z Jičínska a okolí. Nejrychlejší byl opět Ondřej Mikule z Cyklo ski J. Žitník, který se pomaleji rozjížděl, ale ve druhém okruhu již předjížděl jednoho závodníka za druhým a nakonec z toho byl 24. nejrychlejší čas mezi čtyřmi stovkami startujících a výborné 7. místo v kategorii mužů do 30 let. O pouhých padesát sekund pomalejší byl novopacký Daniel Polman (Duratec Team Nová Paka), který dosáhl 28. času absolutně a ve své kategorii muži 30-40 let vybojoval parádní 9. místo. Lomnický Martin Kohl (Pells Bike Team) protnul cílovou pásku pouze o dalších čtyřicet sekund zpět a získal tak cennou 11. příčku ve stejné kategorii. Pod dvě hodiny a dvacet minut stlačil svůj čas i Tomáš Zima (Zimax-pneu Hořice), který se tak stal vítězem mezi juniory.

Cyklomaraton Tour pokračuje už 16. května závodem Chance Okolopardubic. (jk)