Petr Kordík zajel výborně Velkou cenu České Třebové

17. 05. 2010 Cyklistika « zpět

Č. Třebová - Více než dvě stovky bikerů se postavily na start Velké ceny České Třebové v maratonu. Nechyběli mezi nimi zástupci české špičky Kulhavý, Škarnitzl nebo Hruška, ani borci z Jičínska.

Vloni, v premiérovém ročníku VC České Třebové, porazil Jaroslav Kulhavý svého kolegu a kamaráda Honzu Škarnitzla až v závěrečném finiši o pouhou desetinu vteřiny. Letos se souboj obou aktérů opakoval, ovšem tentokrát vyzněl jednoznačněji pro současnou českou jedničku.

Na sedmdesátikilometrové trati se výrazně prosadili i bikeři Maraton centra Jičín. Výborný závod zajel Petr Kordík, který ve své kategorii M40 vybojoval parádní druhé místo, a když na vítěze ztratil pouhých 26 minut, prosadil se i v absolutním pořadí na 9. příčku! Ve stejné kategorii skončil šestý a celkově patnáctý Aleš Bílek, který byl o 16 minut pomalejší než jeho oddílový kolega. Druhé místo ve své kategorii M60 vybojoval i Jiří Holas. (jk)